Ankety

Anketa týdne #86

29. prosince 2017 v 3:06 | Oqapo
Ano, vím. Tohle už dávno nejsou "ankety týdne", když už nějakých těch "pár týdnů" nevycházejí. Ale nyní se na něco potřebuju nutně nezávazně zeptat, Vás návštěvníků.

Přijde Vám boční menu jako potřebné?


Pokud máte přehled o tom co aktuálně frčí v oblasti webdesignu, asi dobře víte, že se nyní hodně upouští od bočních menu, pokud vyloženě nejsou potřeba. Třeba takové eshopy se bez nich v případě velkého množství zboží asi neobejdou, ale taky jsou dneska boční menu designované trochu jinak.

Proti bočnímu menu na tomto blogu hraje to, že je příliš obsáhlé a tím pádem je docela nepřehledné. Kdybychom se jej zbavili, nemusela by každá stránka na blogu obsahovat výpis rubriky každé staré série od PastelGames a další poněkud zbytečné věci. Boční menu totiž teď zastává nadbytečnou funkci, kdy spojuje archív, hernu a další věci. Stránka bez tohoto menu nebude rušivá a bude "čistší".

Pro zachování bočního menu může hrát roli třeba to, že pokud se zorientujete, můžete se rychle dostat tam kam potřebujete. Alternativou by totiž bylo zachování pouze horního menu (popř. zápatí stránky), které by podobně jako třeba dnes obsahovalo jen několik položek, přes které byste se dostali dál do jakýchsi rozcestníků.

Jak hodlám tolik položek nasekat do pár tlačítek? Dá se to zvládnout a je možné, že to orientaci na blogu prospěje, nebo taky ne. Můj plán je následující;
  • Vše, co souvisí s hrami bude dostupné přes hernu, jednoduše si v herně najdete hru, kterou potřebujete a budete k ní mít k dispozici odkaz na návod, překlady nebo rubriku samotné hry nebo série.
  • Zredukovat rubriky, je zde spousta rubrik, které obsahují pouze pár článků, někteří jste si už mohli všimnout, že jsem začal u Covert Frontu, Daymare Town a Submachine, tyto série totiž měly rubriky o jednotlivých epizodách po cca. 3 až 10 článcích, jednalo se o cca. 30 rubrik, které jsem zredukoval do 7, po 10 až 80 článcích.
  • Tím, že se položky HERNA, Návody a Překlady sjednotí do herny, se vytvoří místo pro další nové položky.
  • Jedna z nich by byla položka KOMUNITA, která by sjednocovala současnou položku Diskuze, ze které by byly odkazy na rubriky typu Fanart, Blog atd. Byly by zde také externí odkazy na komunitní záležitosti typu facebook či youtube.
  • Další položkou by byly ČLÁNKY, pro ty by se nejspíš využila neutrální rubrika Novinky, ve které by byly odkazy na specifičtější rubriky jako 4FUN a Kulturní vlivy, nebo je zde taky možnost tyto rubriky sloučit.
  • Tím by se asi pokryla většina obsahu blogu a stejně jako dnes by na konci zůstal ARCHÍV.
  • Vyhledávaní, které je nyní na vrcholu bočního menu by se taktéž mohlo přesunout do horního menu nebo do zápatí.
  • Zápatí je totiž řešení pro zbylé položky, jako je RSS, Statistiky, Kontakt a podobné záležitosti.
Nyní chci znát Váš názor, hlasujte v anketě uvnitř článku. Taky se nebojte zeptat nebo diskutovat.

Anketa týdne #85

18. ledna 2016 v 21:05 | Oqapo
Která forma návodu je pro Vás nejlepší?


Jelikož jsem o víkendu dopsal dlouhý písemný návod na Submachine 10, který jsem dokonce kvůli délce, která přesahuje limit 40 000 znaků musel návod rozdělit na dvě části, tak by mě zajímalo, která forma návodu Vám nejvíce vyhovuje, abych se na ni mohl zaměřit. Ve zkratce videonávod vám přesně ukáže směry, avšak špatně se v něm vyhledává současná situace Vás ve hře a hrozí zde nechtěné spoilery, písemný návod sice složitě popisuje směry, ale dá se v něm vyhledávat, drží ale jakousi celistvost, taháky slouží k co nejbezpečnějšímu usnadnění hry, dobře se v nich vyhledává, ale nejsou v nich popisovány některé akce a manipulace a tak dost lidem nemusí vyhovovat.

Anketa týdne #84

11. ledna 2016 v 17:00 | Oqapo
Jakým způsobem překládat komiksy Daymare Morfs?


Mateusz začal naplno vydávat komiksy Daymare Morfs a tak bych chtěl pokračovat v jejich českém překladu. Minule tu ale byly upozornění na možnost dalšího konfliktu ohledně autorských práv. Je tu tedy otázka na Vás, co s tím? Můžu dál překládat komiksy bez povolení, je to přece jenom webový komiks, otázka je jak moc by to Mateuszovi vadilo, kdyby případně na překlady narazil. Takže bych ho teoreticky mohl kontaktovat a zjednat si povolení, je tu ale pár velkých nevýhod, a ta první je celkové kontaktování a ta druhá je nízká pravděpodobnost výslovného povolení. Třetí možnost, která mi přijde nejednodušší, ale je pro Vás částečně nepraktická, je ta, že bych mohl text z komiksů házet česky do psané podoby a k nim bych připojil odkaz na Mateuszovy stránky s originálním komiksem. Nevím jak se čte komiks s "vyrvanýmy" dialogy, ale možnost to taky je. Samozřejmě, pokud je zde nějaký lepší návrh tak pište do komentářů, je potřeba vymyslet řešení.

Anketa týdne #83

4. ledna 2016 v 21:00 | Oqapo
Který díl Submachine (z hlavní dějové linie) se Vám líbí nejvíc? (k r. 2016)


Vím, že ještě před pěti anketami zde byla úplně stejná otázka, ale podle mého názoru se pohled na hru jako celek nový díl od nového dílu úplně mění, tak jak jste na tom vy? Jinak klasické Mateuszovo shrnutí roku by mělo vyjít zítra.

Anketa týdne #82

28. prosince 2015 v 21:45 | Oqapo
Která z nově objevených lokací v Submachine 10 se Vám nejvíce líbí?


Po roce jsem se rozhodl navráti ankety týdne a trochu oživit blog, snad se to aspoň dva měsíce udrží, přece jenom Submachine 10 vyvolalo spoustu dojmů a otázek a tak budou nápady na nové ankety.

Anketa týdne #81

9. ledna 2015 v 23:15 | Crsod
Jak jste spokojeni s Mateuszovým plánem na rok 2015?


Kdo se ještě nedočetl, co Mateusz na letošek plánuje, přečtěte si článek Mateuszovo shrnutí roku 2014. Já osobně bych preferoval víc novinek oproti bundlům, takže něco mezí líbí se a mohl by být lepší...

Anketa týdne #80

2. ledna 2015 v 12:00 | Crsod
Který díl 'Where is' se vám k roku 2015 líbí nejvíc?


Dva roky nebyla anketa na toto téma, leccos se mohlo změnit, uvidíme...

Anketa týdne #79

12. prosince 2014 v 12:00 | Crsod
Myslíte, že po událostech v Sub9 máme ještě šanci se s Murem a Liz setkat?To, že s největší pravděpodobností v Sub10 budeme manipulovat s časem mi kladlo tuto otázku...

Anketa týdne #78

21. listopadu 2014 v 12:00 | Crsod
Který díl hlavní série se vám k tomuto roku nejvíc líbí?Z nějakého nevyzpytatelného důvodu se kolem Submachine 9 neobjevila tady na blogu zatím žádná anketa. Přitom se mi zdá, že je to jeden z nejzajímavějších dílů. No a tak začneme od začátku. Vždy když výjde nový díl nějaké série, tak by měla vyjít anketa "Který díl se vám líbil nejvíc?", aby bylo vidět jak nový díl zahýbal s pořadím oblíbenosti. Oqapo to nějak zanedbal a tak je tu tahle anketa až teď... po 8 měsících...

Anketa týdne #77

31. října 2014 v 23:05 | Crsod
Vadily by vám souřadnice u teorií?


U teorií zveřejňuji lokaci, ale nikdy ne souřadnice, z jednoho prostého důvodu. V dnešní době si spousta lidí stěžuje na spoilery a tak by se to lidem, co ještě Submachine Universe hráli nemuselo líbit. Avšak, souřadnice by čtenářům překladů umožnili si vrámci teorie lokaci prohlédnout bez sáhodlouhého hledání v seznamu lokací. Jaký je teda Váš názor?

 
 

Reklama