Barbara Jarosik

Bermuda Escape

28. května 2014 v 20:37 | Oqapo

Charger Escape

28. května 2014 v 20:35 | Oqapo

Baba Yaga

12. května 2013 v 19:30 | Oqapo

Návod na Babu Yagu

28. dubna 2013 v 20:30 | Oqapo

Přední strana pokoje
Kouněte se za truhlu na které sedí kočka, seberte chameleonovi kůži a posbírejte 3 červy. Běžte zpět a přibližte si sovu, dejte jí všechny červy. Jděte zpátky a otevřete horní dvířka komody na které sova stojí. Seberte párek. Poté otevřete dolní dvířka a seberte nůž. Párek dejte kočce, která sedí na truhle. Kočka vyrostla, a truhla se rozbila! Prohledejte mince vysypané z truhly, dokud nenajdete zlaťák. Teď nadzvedněte hnědý džbán nalevo od kamen, vylijete tím vodu do kotlíku a získáte sirky, které jsou za džbánem. Otevřete dvířka kamen a rozdělejte oheň, poté dvířka zavřete. Na konec se koukněte do okýnka nad dveřmi, je v něm holub. Klikněte na něj, získáte z něj pírko. Otočte se a vlezte do dveří napravo.

Koupelna
Hoďte všechny mýdla ze stolku napravo do vany. Pod nimi je zlaťák, seberte jej. Potom seberte utržený kus papíru, který je na dřevech, vpravo nahoře. Nakonec otevřete kadiboudu a seberte z ní ozubené kolečko. Můžete opustit koupelnu.

Zadní strana pokoje
Koukněte se za rozbitou truhlu s kočkou. Seberte druhé pírko a dopis s návodem. Pak seberte modrou knihu z borní police nalevo a zelenou z prostřední police napravo. Poklikejte holuby, pro další dvě pírka, odsuňte židli u stolu a seberte kolovrat, poté klikněte na stůl.

Karetní hra
Otevřete si zelenou knížku kde jsou zvýrazněny karetní písmena A, K, Q, J - úkol je jednoduchý, sestavit s karty řadu v tomto pořadí. Takže si otočte již rozdané karty, jsou to samá esa (A). Nyní si rozdejte další karty z balíčku a všechny je otočte. Teď přesouvejte ty karty, které se dají přesunout v pořadí A, K, Q, J a je jednou jaké jsou barvy. Poté se vám odemkne pouzdro, ve kterém je již třetí zlaťák. Teď si oddalte stůl a pokud nejste v té straně místnosti, kde jsme byli předtím, tak se otočte a vstupte do ložnice.

Ložnice
Koukněte se do levého rohu ložnice. Seberte kolo z komody a dejte kolovrat na věšák, následně kolovrat použijte na otevření klece se skřítkem. Pak se otočte. Klikněte na prostředního holuba pro poślední pírko. Seberte ozubené kolo z levého rohu. Z vázy seberte prachovku, tu zkombinujte s peřím, tím ji opravíte. Nakonec klikněte na tlustou zelenou knihu napravo, je pod ní bronzový nůž.

Větrný mlýn
Běžte do zadní části pokoje (ne ložnice) a přibližte si větrný mlýn ve vrchní poličce napravo. Otočte ho a sundejte jeho kryty pomocí tlačítek. Napravo dejte levé ozubené kolo a nalevo zas pravé. Pak posbírejte všechny ozubená kola ze spoda a otevřete si návod z inventáře "Windmill Tableau", pomocí něj si odvoďte kde bude kolo točící se doleva, a kde kolo, točící se doprava. Až se vám to povede, otočte si větrný mlýn zpátky a roztočte jeho lopatky, vypadnou vám tři zlaťáky. Běžte zpět do místnosti.

Pro semínka
Vedle větrného mlýnu je "mřížka", přibližte si jí. K zjištění kombinace k tomuto, budete potřebovat zas modrou knížku, kdo třeba nepochopil jak si ji odvodit, může mřížku proklikat, dokud mu nevýjde správná kombinace (pro každý řádek jiná (není tam zas tolik kombinací, aby to bylo nemožné)). 3 řádky = 3 semínka. Až to budete mít hotové, semínka vám z mřížky vypadnou, seberte je. Potom mřížku opusťte.

Aladinova lampa
Jděte do ložnice. Otočte se a zdobené kolo dejte do skříňky nalevo. Poté si jej přibližte a klikněte na které koliv z jeho tlačítek. Potom by vám mělo vyjet políčko pro napsání kódu. Napiště do něj "OPEN" pomocí čených čudlíků nahoře a dole. Skříňka se otevřela, znovu si ji přibližte. Oprašte Aladinovu lampu a Aladin vystoupí. Dejte mu všechny zlaťáky, dá vám zlatý nůž. Opusťte lampu.

Osvobození skřítka
Přibližte si stojan s knihou, přetočte na další stránku a k roztrženému listu přiložte kousek roztrženého papíru z knížky. Pak seberte kouzla z knihy "Malý stolečku, prostři se.". Pak běžte zpět a otočte se. Přibližte si skřítka a pomocí bronzového nože odřízněte bronzové lano. Pak se vraťte, a kouzlo k prostření stolu použijte na stolek napravo. Pochutnejte si a seberte stříbrný nůž. Poslední. Nyní se vraťte ke skřítkovi a stříbrným nožem odřízněte stříbrné lano a zlatým zlaté. Dá vám koulo "Rosť a rosť a rosť.". Běžte zpátky.

Kytky a byliny
Dejte myš do klece. Pak kouzlem "Rosť" poklikejte všechny větve vyrůstající ze stropu. Teď posbírejte dvě kytky s fialovou aurou a poté se otočte. Přibližte si květináč v pravém rohu, dejte pryč dosavadní kytku a zasaďte do květináče místo ní tu, jejíž semínko jste dostli z mřížky, poté na ní použíjte kouzlo "Rosť", nožem jí uřízněte a seberte. Nyní jděte do koupelny.
Zde jsou taky větve, použíjte na ně kouzlo, pro získání poslední kytky s aurou, tu samozřejmě seberte.

Elixír
Běžte zpět do přední strany pokoje (místo, kde jsme začali). Přibližte si misku s dřevěnou podložkou v komodě, na které sedí sova. První dejte na podložku chameleoní kůži, tu rozkrájejte a poté ji dejte do misky. To samé opakujte i s trojitou kytkou z květináče a nakonec tuto směs posypte kytkami s aurou.

Útěk
Směs vysypte do kotlíka, vůni ucítí Baba Yaga a přiletí ochutnat, pomění se však v netopýra. Seberte její koště, nalejte do něj palivo z tyrkysového džbánu a uleťte!

Baba Yaga

28. dubna 2013 v 16:00 | Oqapo

Po 4 letech je tu další hra Barbary Jarosik. Dneska je to ve stromovém domě strašlivé Baby Jagy, osvoboďte skřítka, uvařte lektvar a proměňte tu rašpli v netopýra! Pak budete moct uletět na jejím koštěti.

Návod na Charger Escape

29. března 2013 v 19:00 | Oqapo
 1. Klikněte na koště a seberte klíč
 2. Otevřete vrátka a nalejte koníkovi vodu do napájedla
 3. Běžte zpět a doleva
 4. Seberte podkovu a běžte doleva
 5. Seberte zelené jablko a mrkev
 6. Odsuňte kolečka a seberte žluté jablko
 7. Klikněte několikrát na slepici, která sedí na vejcích a seberte jí z hnízda podkovu
 8. Jděte doleva
 9. Seberte červené jablko z poličky napravo
 10. Podívejte se pod boty a seberte podkovu
 11. Klíčem otevřete truhlu a seberte plánek
 12. Otevřete dveře, které jsou před vámi a vstupte
 13. Seberte kleště a odsuňte bednu s koťaty
 14. Seberte kladivo, které je za bednou
 15. Otevřete pec a dejte do ní podkovu, pec pak přepínejte intervalem 0-I-0-II-0, vjměte kleštěma žhavou podkovu a kladivem ji opracujte, tak to udělejte ze všemi podkovami
 16. Opusťte kovárnu a jděte od ní dvakrát doprava
 17. První podkovu umístěte nalevo nahoru a otočte ji tak, aby její konce šli doprava
 18. Druhou podkovu dejte napravo nahoru a otočte ji tak, aby její konce šli dolů
 19. Poslední zbylou podkovu dejte do posledního zbylého místa a otočte ji tak, aby její konce šli doleva
 20. BUM, PRÁSK! Seberte meteorit a jděte do kovárny.
 21. Dejte meteor do pece a pec přepínejte v intervalech 0-II-I-II-0 a zbytek udělejte jako u podkov
 22. Seberte magický kámen a jděte ke koníkovi
 23. Dejte poníkovi všechny jabka co máte
 24. Do napájedla mu dejte rozpustit magický kámen
 25. A je z něj jednorožec! Běžte zpět a dvakrát doleva
 26. Klikněte na hvězdu nad holubičkami
 27. Seberte lopatku a z pytle naberte oves pro koníka
 28. Vraťte se ke koníkovi a dejte mu do koryta s obilím oves
 29. A je z něj Pegas!
 30. Konec hry

Návod na Bermuda Escape

17. května 2012 v 15:43 | Oqapo
Klikněte na lod. Seberte z palubní desky potápěčské brýle a ještě tam to druhé :D. Z pravé skřínky seberte neoprén a vestu. V levé skřínce si prohlédněte knížku, měli by jste tam najít kousek dílku. Pozor knížku si dobře prolistujte je tam symbol, který potom budete potřebovat složit. VLNA! Běžte do levé části paluby, ze skřínky seberte ploutve a hadičku, hadičku připojte k lahvi s kyslíkem a máte poslední část výzbroje potápěče. Ted můžete opustit vrak lodi!

Přibližte si vrak letadla, seberte krystalovou kouli, která je pod vrakem a pod jedním z rejnoků je druhý dílek. Ted běžte na opačnou stranu od vraku letadla, je tam druhá část dílku, tu spojte s první částí. Na skále vedle vás jsou symboly ty si zapamatujte. Ted zamiřte pro změnu rovně k podivnému kulatému objektu. Do děr u jeho vstupu dejte dílky a vstupte!

Ze země seberte další krystalovou kouli, a do místa kde se musí zadat symboly, zadejte ty symboly které jste viděli vytesané na skále. Otevře se vám zed, tak vstupte dál! Tady vás čeká první optický hlavolam, pomocí otáčení krychlí získejte symbol co jste viděli nakreslený v knížce. Po vyřešení hlavolamu seberte "matrix" a měla by se vám otevřít zed. Druhý hlavolam! Nyní musíte krychle svými stejnými strany dát k sobě (Pozor, musí být i stejně barevné!). Zase "matrix", zed, a ted....? Třetí hlavolam! Musíte opravit známý optický hlavolam, který vypadá jako rovný a při tom je prostorový. Po dokončení "matrix" zed.

Ted budete stát před velkou otevřenou chodbou, seberte další krystalovou kouli, která je nenápadně schová ve zdi a jděte dál. Právě jste přišli k políčku pro "matrixy", dostanete za ně kostky, pak by se vám měla otevřít zed a nezapomente ze země vzít krystalovou kouli. No, běžte dál a do políčka pro kostky dáte zjevně kostky. Po stranách se vám otevřou zdi, seberte ze země další krystalovou kouli a běžte doprava. V druhém okýnku napravo je poslední krystalová koule. Ted běžte do místnosti nalevo a dejte do všech volných polí krystalové koule. Dostanete "klíč". Ted běžte zpátky do místností napravo a běžte dál, až narazíte na místnost s transportními kabinami, pomocí klíče aktivujte první kabinu napravo a odlettě s ní! KONEC!

Návod na Escape Artist

13. ledna 2010 v 23:30
1. Pod gaučem je dílek vezměte ho 2. Ze stolu seberte škrabku 3. Z růžového bobku seberte modrý obraz 4. Obraz pověste na stěnu 5. Klikněte na všechny tři obrazy a zapište si, jaký tvar se vám tam zobrazuje. 6. Běžte doprava 7. Sněste ovoce a klikněte na tálíř 8. Pod skříňkou je dílek, seberte ho 9. Škrabkou rozeškrábejte obraz ze ženou a holubi 10. Seberte z obrazu dílek 11. Seberte štětec se země 12. Posuňte židli a vezměte dílek 13. Běžte doprava 14. Seberte chutné mléko pro kočky na pravé straně 15. Rozdělejte smotaný papír z koše a naklikejte tam ty tvary kteteré jste si zapsali 16. Seberte dílek 17. Otevřete levou skříňku a seberte z ní dílek 18. Běžte doprava 19. Odhrňte všechny rámy a seberte výkres 20. Běžte dvakrát doleva 21. Nalejte černé kočce mléko do talíře a rychle běžte tam kde seděla a seberte další dílek 22. Běžte zpět tam k prázdnému talíři 23. Rozdělejte stojan a dejte na něho výkres 24. Štětcem nakreslete klíč, ten potom seberte 25. Běžte k černě kočce 26. Klíčem odemkněte truhlu a seberte z ní dílek 27. U stolu je další dílek seberte ho 28. Všechny dílky poskládejte do mozajky na dveřích 29. Gratuluji vyhráli jste hru

Escape Artist

13. ledna 2010 v 21:23 | Oqapo

 
 

Reklama