Blog

Nefunkční herna?

12. února 2018 v 19:00 | Oqapo

Už v lednu do komentářů psal BlackDragonCZ, že mu nefungují hry v herně. Když jsem nedávno zjistil, že na tom jsem stejně, začal jsem pátrat čím to je. Vypnul Chrome přečasně flash? Patrně ne, jelikož jsem na svůj problém nemohl nikde, na žádných forech najít. No a dnes jsem zjistil, kde byl zakopanej pes. Půl roku po tom, co jsem dal hernu zpět dokupy Mateusz změnil umístění SWF souborů snad všech jeho her, co má na stránkách, z kterých Flash čerpá data. Jenomže, aby toho nebylo málo Mateusz se rozhodl, že online přístupnost některých jeho sérií zruší úplně a všechny umístí do samostatných spustitelných souborů (.exe) a to se tedy týká Covert Frontu, novějších dílů 10 Gnomes, či dokonce Where is, což jsou povětšinou hry, které fungovaly lépe právě na internetové platformě.

Každopádně i když to pro mě bude práce navíc, dát zase vše dopořádku, i když většina herny funguje, jelikož pro hry od Pastel Games čerpám data z jiných webů. Mám teď prakticky výhodu. Až bude vše v pořádku, jakože jsem už hlavní série jako Submachine, CF a DMT zprovoznil, tak tento blog bude skutečně už snad poslední místo, kde si budete moci zahrát všechny tyto hry pohromadě a online, přes Váš prohlížeč. A tak to bude až do roku 2020, než se ukončí podpora flashe, do té doby k jednotlivým všem hrám připojím odkaz na stažení exe souboru. Omlouvám se uživatelům MACu a Linuxu, ale tam to bude asi poněkud složitější, ostatně Mateusz začal publikovat linuxové varianty svých her až nedávno.

Jinak dost přemýšlím o současném vzhledu herny. Je stále přizpůsobena pro starý design, který měl užší stránku a všechny ikony jsou tak posunuty nevzhledně a nezdravě nalevo. Zajímá mě Váš názor, jestli jsou zapotřebí například takové popisky, které u her jsou, protože mám pocit, že v dnešní situaci už jsou tyto hry spíš archaismem a dokud nebudou někde na Steamu, tak nebudou moc lákat nové hráče, spíš stále fajnšmekry, proto začínám postrádat smysl popisků. Protože jakmile by nebyly potřeba, udělal bych kompletní revizi herny, udělal větší ikony a celkově přizpůsobil vzhled novému designu. Co Vy na to?

Zároveň chci upozornit na novou variantu designu. Vzhledem k tomu, že nový design je dost flexibilní, což brzy uvidíte, rozhodli jsme se měnit varianty, cca. co 5 až 6 týdnů. Není to protože by se nám to okoukalo, jen jsme flexibilní! :D

Discord & redesign

7. ledna 2018 v 2:30 | Oqapo

Design 8.0 byl zatím nejdéle používaným designem na blogu a vydržel zde 1394 dní (* 2014 - ✝ 2018).

I přesto, že Anketa týdne #86 dopadla pro zachování menu, musíme si uvědomit, že už je rok 2018. A já Vám to tehdy psal, že se ptám nezávazně, chtěl jsem si ověřit jak moc Vám bude chybět. Ale myslím, že si zvyknete. Změna designu je to asi jedna z největších, která na blogu kdy proběhla, můžete posoudit sami při pohledu na staré designy blogu. Inirdin, autor designu, už připravuje takové menší showreel video k designu. Mělo vyjít před jeho aplikací nebo zároveň s ním, ale chtěl jsem design aplikovat co nejdřív, protože je zaprvé nový rok a zadruhé proto, že 6. ledna končí vánoční období a mě by se zase na nějakou krátkou dobu nechtěly měnit okraje designu (to byla ta sezónní pozadí, jestli si vzpomínáte).

Jelikož teda větší článek o designu se showreelem ještě vyjde, tak jsem chtěl doplnit tento článek ještě o nějakou informaci, aby nebyl tak strohý. Zkusil jsem pro blog založit discord místnost. Co je Discord? Discord je takový nástupce Skypu a TeamSpeaku, ve kterém vidím docela budoucnost. Spojuje funkce obou zmíněných aplikací a přidává i další funkce, je skvělý jak na osobní chat, tak právě i pro diskuzní místnosti. Místnost pro blog je teda založená, ale ještě jsem ji vůbec nenastavoval, protože nevím, jestli to vůbec bude mít smysl. Pokud byste tedy stáli i o blogové diskuze mimo blog, můžeme to zkusit rozjet, rozhodně se nestyďte a připojte se, uvidíme jestli a jak se to uchytí.

2018: Silvestrovský speciál

31. prosince 2017 v 18:05 | Oqapo & Jaroslav Hanzlík z nezávislého deníku SAD7

Pravidelní návštěvníci blogu vždy už ví, co je na Silvestra bude čekat. Pořádná dávka emocí. Pokud si teda pod pojmem emoce představíte nevkusné, nemístné a někdy až trapné vtipy, které jen podtrhují zoufalou situaci. Tentokrát tu truchlíme u speciálu již pošesté a doufám, že to oceníte minimálně stejně jako loni, protože psaní těchhle dlouhých strof je docela náročný. Čeká Vás výzva, statistiky, shrnutí roku a bonus na závěr, užijte si článek.

Deset let blogu

8. června 2017 v 20:08 | Oqapo

Obrázek z dob pátého výročí blogu

Dlouho jsem přemýšlel co speciálního k desetiletému výročí připravit a nakonec jsem se rozhodl, že konečně hnu zadkem a zprovozním celou Hernu. Nevím kolik lidí ji používá, ale na tom nezáleží, teď to bude prakticky jediné místo na internetu, pokud vím, kde najdete všechny Pastel Hry pohromadě, po tom, co Mateusz zrušil stránky PastelGames.

Ano chtěl jsem něco většího, lepšího, ale času je málo. Mám školu a další projekty (37=P), to samé i jiní lidi, kteří by mi s tím mohli pomoct. Upřímně ale, kolik lidí by o to stálo? Když bylo páté výročí blogu, dělali jsme stream a i přesto, že na blog tehdy chodilo denně v průměru 60 až 90 lidí (což je nyní průměrná týdenní návštěvnost) a na stream přišlo jen pět, tak to byla trochu promarněná práce. Je možné, že k 10. výročí přidám něco speciálního dodatečně. Teď zpět k herně.

Herna, která původně byla dělena na dvě stránky, kde byly hry různě smíšené (nejspíš podle relevantnosti), je teď rozdělena na tři. Hry Mateusze, Hry PastelGames a další hry. Jelikož se Mateusz od her PastelGames svým způsobem distancuje, připadalo mi to vhodné, navíc PastelGames s velkou pravděpodobností už nikdy nic nevydají, takže tato stránka bude neměnná (až doupravím ještě některé náhledy a popisky).

Co se týče dalších her, nad tím visí velký otazník. Chtěl bych blog stále alespoň trochu udržovat a upřímně řečeno, Mateuszova aktivita není v poslední době tak zajímavá, aby dala alespoň na jeden, dva články měsíčně, překlady si myslím, že už taky moc netáhnou a hlavně, kdo tady dnes neovládá angličtinu na průměrné úrovni, když komunita, svým způsobem "odrostla". Takže udělat občas článek s doporučením nějaké jiné point'n'click hry by nebylo naškodu.

Další věc je různorodost platforem, která by se teď mohla v Herně objevit. Jelikož Mateusz už s flashem seknul a "další hry" by na tom mohly být různě, tak mě napadlo ještě někam do Herny vměstnat informaci o "platformě", "zpoplatnění hry" a podobně.

Je konec školního roku a já chci projít, takže se jdu věnovat jiným věcem a možná si pro Vás později ještě něco připravím, teď si užijte hernu.

2017: Silvestrovský speciál

31. prosince 2016 v 18:30 | Oqapo


Už je tradicí na konci roku tak trochu shrnout uplynulé události, zde na blogu tento silvestrovský speciál máme už popáté. A v čem že tento rok na blogu vynikal? Byl snad nejslabší. V celkových událostech, což se samozřejmě promítlo do návštěvnosti. Avšak, například v počtě článků nejslabší nebyl. Co Mateusz plánuje na rok 2017 se dozvíme již za pár dní a tak budeme doufat, že něco pestřejšího, aby se to zde opět trochu oživilo a když ne? Mám záložní plán.

2016: Silvestrovský speciál

30. prosince 2015 v 23:50 | Oqapo, Inirdin

Již počtvrté je tu Oqapovo trapnobraní na konci roku. Statisticky si shrneme uplynulý rok a pak bude jako vždy následovat nevtipná rekapitulace plná nevhodných a urážlivých narážek. Nakonec se něco dozvíme o projektu Submachine 3D a uděláme rozhovor s "fake" Mateuszem. Proto by nebylo od věci nebrat tento článek úplně doslova.

OSM!!!

8. června 2015 v 22:22 | Oqapo

8. června 2007 20:06... Dnes tomu bylo přesně 8 let. Co to znamená pro vás? Řeknu vám pravdu o posledních dvou aprílovských vtipech. Ten letošní - Submachine 3D. Ten loňský - výměna adminů. Ano, tohle byl vtip. Hahaha.

Ve skutečnosti Crsod a Oqapo je jedna a ta samá osoba. Něco jsem si tehdy zkoušel a popravdě dnes sám nevím co, respektivě jsem chtěl jen lidi upoutat na blog Conspiracy37, který odkazuje na mé další projekty mimo blog. Proč zrovna Crsod? Je to přesmyčka. Spousta lidí to poznalo, protože ač budete měnit styl psaní jakkoliv, vždy tam bude poznat alespoň část textu, která vás prozradí.

I když první vtip, hahahha, byl docela rozsáhlý, druhý letošní ani vtipem nebyl. Submachine 3D opravdu existuje. Jde o fanouškovský projekt od Inirdina, který chce ze Submachine 3D udělat minimálně 3D prohlídku Submachine, jestli z toho bude i něco víc nyní záleží na tom jestli bude na tomto projektu pracovat sám nebo ne. Tudíž pokud umíte modelovat 3D objekty, texturovat, pomoct s programováním apod, dejte vědět Inirdinovi, nebo tady do komentářů. Hra je dělaná v Unreal Enginu, jestli s ním někdo umí, tím líp.

Pak je tu otázka směřující na vás. Udělat nebo neudělat nějaký narozeninový livestream (živé internetové vysílání), kde by byla ukázka ze Submachine 3D a asi by se k tomu připojil nějaký podcast nebo sketch, tak jak tomu bylo na narozeninovém livestreamu před třemi lety. Akorát tehdy se určitě nikomu nechtěl poslouchat můj tehdy pisklavý hlas, který nyní už nehrozí.

Další výzva pro vás je ohledeně teorií. Určitě jste si všimli, že teorie teď vůbec nevycházely. Je to z toho důvodu, že mí dříve aktivní překladatelé nyní měli větší starosti, jako například byla maturita (to byl jeden z těch pádnějších důvodů). Tudíž vyzývám kohokoliv, alespoň s běžnou zanlostí angličtiny, aby se mi ozval a pomohl mi přeložit další teorie. Protože bych byl velmi rád, kdyby jsme do vydání Submachine 10 vydali všechny překlady teorií.

Jinak se tu objevily doměnky, že screen menu Submachine 10, který jsem dával do minulého článku je podvrh, jako Covert Front 5. Je docela vtipné, že Mateusz díky darům na Patreonu pohrozil, že by CF5 nemusel být zase tak daleko realitě. Pokud je teda "Další Covert Front" myšlen pátý díl, ale kdo ví.

Ode mne stačí už jen doufat, abych měl pořád o čem psát, protože bych nechtěl na tento blog jen tak zanevřít. Viz. moje roční dovolená dosud.

2015: Silvestrovský speciál

31. prosince 2014 v 21:30 | Crsod

Poprvé co dělám každoroční trapnobraní i já! Je to tady zase, shrneme si rok a když už odchází, tak ho s klidným svědomím zesměšníme, nadopujeme, znásilníme a podobné věci až ho nakonec zastřelíme, protože 32. prosince 2014 prostě být nemůže. Nakonec vám dám další úryvek ze staré Oqapovi legendy o Skutnixu.

Veselé Vánoce, a Šťastný Nový rok 2015

24. prosince 2014 v 12:00 | Inirdin, Crsod

Přeji všem čtenářům blogu Veselé Vánoce a Šťastný Nový rok 2015.

Osud každého fóra

25. července 2014 v 2:00 | Crsod

Již delší dobu jsem chtěl na blog něco napsat. A proč jsem nic nenapsal? Jaký byl můj důvod? Co jsem celou tu dobu dělal? Odpověď je jednoduchá - nic. Jsem Crsod, ne(bo) Oqapo. Mateusz vydal dalších pár HD verzí, Sub3, Sub4, DMT2, DMT1, ale jinak se neděje nic o čem by se dalo psát. Za poslední roky, je tento měsíc jeden z nejméně aktivních.

Pokud si taky pamatujete na fórum, tak to znovu upadlo do neaktivity. S fóry to byl vždycky začarovaný kruh. Nevím sice, jak to měla Blacksheep s prvním fórem, které měla na lide.cz, ale já mám takové zkušenosti. Druhé fórum blogu, které bylo přímo zde na blogu, když blog.cz přidal tuto funkci, tak mělo docela velký ohlas, ale jak to na našich fórech bývá, za pár týdnů upadlo do neaktivity, pár měsíců poté blog.cz tuto fukci odebral, to znamenalo, že fórum bylo zrušeno, další fórum bylo založeno minulý rok, osud se opakoval, velká aktivita, neaktivita a pak neznámo proč bylo zrušeno poskytovatelem. Současné fórum je ve stádiu neaktivity. Nechci po vás, aby jste diskutovali, když není o čem, ale bylo by dobré, kdyby vás cokoliv napadlo, tak napište topic, cokoliv, hlavně v době, kdy bude zase o čem diskutovat, aby to s aktivitou na fóru nedopadlo jak s dominem.

Vlastně pokud máte nápad na cokoliv, co by se dalo podniknout na blogu, stačí navrhnout. A teď nevím jestli tenhle bezvýznamný článek plný zoufalství zveřejnit, ale snad ybch se vám mohl ohlásit, že žiju.

Přes prázdniny dělám na jiných projektech. 37.
 
 

Reklama


Rubriky