Kulturní vlivy

Kulturní vlivy #9: Kódy úrovní v Submachine 3

30. dubna 2017 v 18:30 | Oqapo

Pokud jste pokročilejším hráčem série Submachine, určitě jste někdy použili kódy na přemístění do konkrétní úrovně v Submachine 3. Možná jste přemýšleli nad tím, kde se tyto slova polského vzezření vzala nebo co vlastně znamenají. Zkráceně řečeno, něco jsou odkazy na Skutníkova další díla, něco jsou běžná slova nebo místní názvy a pak tam jsou naprosté nesmysly. Pojďme se na těchto jedenáct slov kouknout.

Kulturní vlivy #8: UVB-76 dnes

27. dubna 2014 v 15:15 | Oqapo

Před 3,5 roky jsem napsal článek o záhadném rádiu UVB-76, které vysílá jen bzučení a klakson a občas tuto dvojci zvuků vystřídá hlas říkající jména a čísla. Účel je neznámý. Tak taky začla série kulturních vlivů, kde se zabýváme referencemi z pastel her. Teď konkrétně ze Submachine Universe, z lokace 837. O UVB-76 jsem už psal? Tak proč psát další článek? Protože za ty roky, se toho kolem této záhady událo celkem hodně. Klikni na celý článek.

Kulturní vlivy #7: 32

15. února 2014 v 14:15 | Oqapo

Určitě jste aspoň v nějaké pastel hře zahlédli číslo 32. Mateusz ho dáva skoro všude, je to jeho oblíbené číslo. A kde už ho použil a znamená snad něco důležitého?

Kulturní vlivy #6: Runy

5. prosince 2013 v 21:15 | Oqapo

Taky vás tento nápis vždycky zajímal, co znamená a o co se jedná? Je to nápis psaný runovým písmem, které používali staří germáni. Klikni na celý článek.

Kulturní vlivy #5: Filmy a hry

13. října 2013 v 15:45 | Oqapo

Mateusz se netají tím, že se s mnoha součástmi Submachine inspiroval u jiných her a u filmů. My si dnes projdeme filmy a hry o kterých se ví, že se Mateusz inspiroval. Někdy vás překvapí, s kterým filmem má Submachine toho nejvíce společného. Je pak i pravděpodobné, že podobnými filmy se bude inspirovat dále a tak nám tento článek možná poodkryje budoucnost Submachine. Klikni na celý článek.

Kulturní vlivy #4: Nazca

13. července 2013 v 17:00 | Oqapo

Na souřadnicích 258 ve SNEE by jste nalezli místnost s obrazcema, začátečník, nebo neznalý by tomu důležitost nepřikládal. Ale pokročilejší ví, že ve SNEE snad všechno má důvod a hodně z nich určitě slyšelo o další záhadě a to o obrazcích na planině Nazca. Klikni na celý článek.

Kulturní vlivy #3: Kent

15. prosince 2012 v 6:00 | Oqapo

Vítám Vás v nové rubrice 'Kulturní vlivy', ve které se budou objevovat články o kulturních vlivech ve hrách Mateusze Skutníka a PastelGames. Dneska si například představíme souvislosti Kentova území v realitě a v Submachine. Tato rubrika nestartuje s prázdnou, poněvadž už jsem několik podobných článků napsal, a to 'Souvislosti Covert Frontu a Submachine' a 'UVB-76'.

Kent je jediná lokace ze Submachine, která není součástí subnetu. Při výletě ke Kentovým vodopádům přišel Murtaugh o jednu svoji ruku a zjistil že má třetí neviditelnou karma ruku, kterou může vytvářet portály. O nějaký čas později se stal správcem majáku na území Kenta. Podle brožurky byl maják postaven v roce 1857 sirem Henry O'Toolem na zřícenině středověkého žaláře. Maják přestože na území Kenta probíhalo několik válek si uchovává původní strukturu. Klikni na celý článek.

Kulturní vlivy #2: Covert Front vs. Submachine

9. června 2012 v 3:08 | Oqapo, SubWiki

Takže nejprve bych chtěl říct, že mě dost mrzí, že na dnešní livestream přišlo cca. jen 5 lidí, čekal jsem kolem 10ti. Byla to sranda, ale bohužel záznam se nějak po-kakal a je beze zvuku. Každopádně moderátoři (Já, KateSub a Pav) jsme si oslavu užili, a do půl jedné v noci jste oqapologovali na skypu. Nebudu říkat o čem protože si to zaprvé přesně nepamatuji a zadruhé by jste si mysleli, že jsme ťáplí a zatřetí už mě nic nenapadá.

Takže, proč furt začínám větu slovem 'takže'. Divné. No nic... Takže... Fuq. No jo, no jo. už prostě k tématu. Určitě jste si většina z vás všimla souvislostí mezi sériemi Covert Front a Submachine. Řekl jsem si, že by to mohlo být zajímavým tématem pro článek. Nyní však přichází teorie. Teorie co by v tomhle případě Submachine vlastně bylo. Kdyby tahle teorie byla pravdivá. Za koho vlastně hrajeme v Submachine? Za Karu, za Totena za zombie Nikolaie (:D). Submachine by mohla být podivná dimenze stvořená Totenem. Ale kdo je pak Liz a Murtaugh? A proč mají ve svých dopisech jako datum napsán rok 2006? Otazníků je hodně ale odpovědí málo, jak se říká. Možná jsou Liz a Murtaugh jsou jen autoři dopisů a nic víc, jako kdyby neexistují, ale někdo se nás snaží přesvědčit, že ano (Omg, ted' si připadám jak Jonathan Frakes, když moderuje Věřte, nevěřte). Taky je ale možné že Mateuszovi už došli nápady, a prostě použil součást Submachine. Pro celý článek, klikni na tlačítko 'celý článek' (:D).

Kulturní vlivy #1: UVB-76

13. listopadu 2010 v 19:09 | Oqapo

Na první pohled nezajímavá místnost se dvěma teleporty (1/32 a slotový port). Ale když zjistíte o té místnosti taková tajemství! Skrývá "realitu"! A jakou? Běžte do místnosti vpravo od teleportu 1/32. Je tam rádio které vydává to bzučení, zmáčknete na tu páčku. Jsou tam zvuky a někdo tam mluví, to vám příjde furt nezajímavý když nevíte O CO se jedná. Obrázky vedle rádia vám přídou normální? To ale ještě nevíte CO TO JE "UVB-76". Přeložil jsem si článek z wikipedie. Dám vám tu přehled, snad to dobře přeložím.

UVB-76 (Někdy označováno jako UZB-76) je označení pro krátkovlné rouhlasové stanice stanice, které se obvykle vysílají na frekvenci 4625 kHz AM. Je známo že posluchači ho přezdívají jako bzučák. Je vybaveno krátkou, monotóní hláškou či tónem, opakující se cirka 25 tónů za minutu, 24 hodin denně. Stanice se začala pozoroval asi v roku 1982. Na vzácných příležitostech je bzučák přerušen, a nahrádí ho hlas (v ruštině). Přes hodně spekulování, je účel této stanice pro veřejnost dosud neznámé. Klikni na celý článek.
 
 

Reklama