Nezařazené adventury

Monster Detective

8. června 2017 v 17:21 | Oqapo

Halo & Pixy

8. června 2017 v 16:41 | Oqapo

Owl's Nest

7. června 2017 v 15:56 | Oqapo

Návod na Eien

2. října 2014 v 23:00 | Crsod

Seberte jehlan nalevo a pokračujte rovně. Přibližte si výklenek ve zdi, seberte modrou kouli a podívejte se nahoru. Jsou zde destičky, klikněte na ně a zobrazí se vám šifra, kterou dostanete zapsanou na papír. Přibližte si pravou stěnu výklenku. Zde budete muset zadat výsledek šifry. Koukněte na šifru, skládá se vždy z dvou čísel od jedničky do čtyřky. Podle toho jaká čísla jsou označená pro jakou řadu označte do tabulky se čtverečky. Například, třeba když mám číslo 14, tak označím první a čtvrtý čtvereček, toto opakujte pro všechny řady.

Až tohle budete mít koukněte se od tabulky nahoru, seberte červenou kouli a stistkněte tlačítko na levém boku tabulky. Zobrazí se vám obrazec, který se vám zapíš na papír. Teď si výklenek oddalte a zamiřte do vstupu napravo. Pokud jste v červené místnosti, šli jste správně. Teď seberte červenou kouli a přibližte si tabulku na konci místnosti. Tam "obkreslte" obrazec, který se Vám zobrazil ve výklenku. Potom se podívejte nahoru, je tam válec. AŽ ho vezmete můžete se vrátit do velkého výklenku, kde jsme před chvíli byli.

Otevřely se vám zde schody, vylezte po nich nahoru. Nejprve sebrte druhý jehlan na zemi. V dlouhé chodbě si pak všimněte, že téměř na jejím konci na levé stěně se nachází jakýsi objekt, přibližte si ho. Je to otvor pro červené koule, dejte je tam měla by se Vám zobrazit další šifra. Jedna šifru zadejte nalevo (horní) a druhou napravo (dolní). Poté by se vám měl na konci chodby otevřít vchod. Běžte do něj. Pokud jste došli až k zelené steně, jdete správně. Seberte ze země druhou modrou kouli a obě je dejte do otvorů po stranách zdi. Zeď se otevře a vy můžete pokračovat dál.

Jste v modré místnosti s krychlemi po stěnách a dvěma otáčícími kruhy. Klikněte na horní krychli napravo. Měla by Vám zobrazit další šifru. Šifra je pro levý kruh. Postupně od většího kruhu po menší uspořádaejte kruhy, aby jejich ukazatele ukazali na zadané symboly. Měla by se Vám otevřít levá zeď, vstupte dovnitř. Ze země seberte třetí jehlan. Pokračujte dál až ke sloupu. Napravo od sloupu najdete poslední jehlan. Po stranách sloupu jsou otvory pro jehlany, tam dejte všechny čtyři jehlany. Sloup se pak odsune a za ním by jste měli najít baterií a šifru pro pravý kruh. U něj postupujte stejně jako u levého, měla by se Vám pak otevřít pravá zeď.

Z levého rohu chodby seberte modrou kouli a pokračujte dál. Běžte doleva, zadávání pro kód si zatím nevšímejte, ze země seberte druhou baterií a pokračujte doprava. Z velkého rudého prostranství seberte pohozený papír s další šifrou. Na papíře je kód pro již zmiňované zadávání. Zadejte kód a pak se vraťte doleva, otevřel se vám portál, vstupte do něj.

Běžte doleva, seberte druhý válec, koukněte se za roh, seberte třetí baterií, vraťte se k portálu a běžte do chodby na pravo. Měli by jste se nacházet ve velké fialové místnosti. Přibližte si levou stěnu téhle místnosti, problikává tam další šifra, jestli už ji budete mít opsanou, běžte až k bráně na konci místnosti. Nalevo od brány je čtvrtá baterie a napravo třetí válec. Zobrazte si šifru, Pravděpodobně máte na levé straně čísla 2 7 a na pravé 4 6, znamená to tedy, že musíte na levé straně brány rozsvítit druhý a sedmý kruh od hora a na pravé čtvrtý a šestý, taktéž od hora. Pak by se Vám měla otevřít brána, vstupte do ní.

Nyní máte před sebou obrovské moře, položte na stojan modrou kouli a utvoří se Vám most, pokračujte po něm. Běžte až k modré stěně, nejprve běžte od ní doprava. Do otvorů nalevo naházejte všechny tři válce. Pokračujte dál a zde seberte pátou baterií, pak se vraťte k modré stěně, která by se Vám již měla otevřít, vstupte dovnitř.

Ze schodu seberte žlutou kouli. Zatím nechoďte po schodech, koukněte se napravo a za ně. Měli by jste najít šifru a šestou baterií. Teď můžete pokračovat po schodech, dokud nenarazíte na další šifrovací tabulku. Zobrazte si poslední šifru. Úkol je podobný jako u úplně první šifry. Máte trojciferná čísla a to číslo které v nich chybí použijete (opět počítáme pouze s čísly 1-4). Třeba číslo 234, chybí v něm jednička, tzn. rozsvítím první čtvereček v řadě. No a tak to opakujte u každé řady. Jestli máte tabulku správně, měl by se Vám otevřít další portál, vstupte do něj.

Koukněte se nalevo, seberte sedmou baterií. Teď napravo, kde na stojan použijte žlutou kouli. Otevře se Vám brána, vstupte. Je zde další portál, ale ten prozatím ignorujte, pokračujte rovně. Zde seberte osmou baterií a fialový identifikační odznak. Teprve teď projděte portálem.

Měli by jste se nacházet v červených místnostech, pokračujte rovně. Koukněte se nalevo, leží tam červený odznak, seberte ho a do otvoru ve stěně použijte modrý odznak. To stejné opakujte na druhé straně s červeným odznakem. Měla by se vám odsunout stěna a za ní by měla být finální brána. Dejte do ní všech osm baterií. KONEC!

Eien

2. října 2014 v 15:00 | Crsod

Po roce a čtvrt je tu další hra od pastel týmu. Ano, dočkali jsme se nemožného. Je to hra Eien a oblíbence si najde především u fanoušků hry Bermuda Escape. Vzhled a hádanky jsou zde podobné.

Eien

2. října 2014 v 14:50 | Oqapo

Návod na Escape from Jay Is Games

7. června 2014 v 7:30 | Oqapo

Spuštění hlavního automatu
Běžte ke scéně s automaty a seberte tranzistor (vypadá jako šedá koule), běžte doprava ke scéně se zasypaným automatem a dejte mu tranzistor, který máte v inventáří na místo vedle druhého tranzistoru a poté stiskněte páku na pravé straně automatu. Automat se zprovozní. Na displayi automatu úplně vypněte obranný systém a display si oddalte. Obě tlačítka zavěsené na káblech nalevo, nahoře od automatu stiskněte.

První končetina
Shoďte z poličky napravo knížku, z ní vypadne papírek. Přibližte si tabuli nalevo, na tabuli máte 100 čísel a na papírku máte napsáno kolikáté číslo si máte napsat a dohromady by vám z toho měl vyjít pětimístný kód. Například mám na papírku na třetí pozici číslo 37, tak si najdu třicáté-sedmé číslo z tabule a napíšu si ho na třetí pozici. Až budete mít kód sepsaný běžte doleva k automatům a přibližte si display vysokého automatu uprostřed, tam zadejte pětimístný kód, pokud jste ho zadali správně, měl by vám zaznít zvuk a z automatu se otevřít dvířka za nimiž by měla být první končetina.

Druhá končetina
Ze spodní poličky komody nalevo od postele, na které sedí mimozemšťan seberte nůž a běžte ke scéně s automaty. Nůž dejte do otvoru pro vhazování mincí u Submachine automatu, vypadne vám mince, tu vemte. Běžte zpátky ke scéně s postelí a minci vhoďte do prasátka. Dostanete další končetinu.

Třetí končetina
Běžte ke scéně se zasypaným východem, seberte smeták, běžte ke scéně s postelí, otevřel se vám tu poklop az nímž je otvor, podívejte se tam. Právě vidíte vnějšek místnosti, okolo něhož je římsa a napravo na římse je třetí končetina, přitáhněte si ji k sobě smetákem.

Čtvrtá končetina
Běžte k automatům a měla by se vám otevřít římsa za železným poklopem, na ní leží očko, to seberte. Běžte teď ke scéně s postelí, z postele shoďte všechny polštáře a seberte klíč. Běžte ke scéně se zasypaným východem klíčem odemkněte truhlici na poličce naparavo, je v ní druhé očko. Ty pak obě dejte malbě nalevo do oční důlků. Malba se pohne a odkryje vám další končetinu.

Útěk
Běžte ke scéně s postelí, čtyřikrát otočte ventilem trezoru, až se ventil utrhne. Běžte doprava ke scéně se zasypaným východem, seberte ventil ze země. Pokud máte všechny čtyři končetiny v inventáři dejte je na body okolo obrazce nad východem. Až je všechny umístíte, z obrazce se stane ještěrka a okryje vám otvor pro ventil, který tam nasaďte a otočte jim. V písku se najednou objeví díra, vstupte do ní a po žebříku sejděte dolů.

Escape from Jay Is Games

6. června 2014 v 14:45 | Oqapo

Jedna místnost, čtyři stěny, všude spousta automatů, trubek, písku, pohozených disků, čísel a znaků a Vy musíte uniknout! HD verze hry je ke stažení zdarma.

Escape from Jay Is Games

6. června 2014 v 14:00 | Oqapo

Již brzy - Escape from Jay Is Games

10. května 2014 v 14:35 | Oqapo

Ono se zdálo na začátku roku, kdy Mateusz vypisoval co bude letos dělat, že tento rok moc nabitý nebude. Mateusz chtěl na začátku roku dodělat Sub9 a ke konci roku začít Sub10. Tajil nám přípravu nové série, která se už tak dlouho očekává? Ne uplně. Podle jeho slov šetří nápady na novou sérií až když přejde na steam, Submachine 10 bude totiž jedna z posledních pastel her ve flashi.

Spolu z JayIsGames totiž pracuje na jejich první oficiální útěkovce. Momentálně na JayIsGames se ptají hráčů co by v nové hře chtěli vidět, zatím asi vede steampunk, který podle všeho ze Submachine vymizel.

Mateusz totiž pro JIG udělal rozhovor a je tam celkem dost zajímavých informací. Pastel Tým je pravděpodobně neaktivní z důvodu přechodu na jinou platformu, podle Mateuszových slov se o to pokoušeli ne úplně úspěšně. Mateusz také prozradil odpověď na dlouho kladenou otázku od jakého dílu má o ději Submachine jasno.
 
 

Reklama