Novinky

Mateuszovo shrnutí za rok 2017

10. ledna 2018 v 20:20 | Oqapo

Je leden a tak už je docela zvykem čekat na shrnutí, s kterým Mateusz jednou za rok opět přijde. Shrne svou práci z roku minulého a hlavně dá vědět, co chystá na nadcházející rok. Já to upřímně vidím každý rok černěji a černěji, jsem skeptický k tomu, co chystá a nechystá už nějaký ten pátek a článek nepíšu úplně s radostí.

Mateuszovy malby poštou a jak jsem o ni přišel, obsahuje výsledky crash testu!

21. června 2017 v 23:00 | Oqapo

Vše začalo na Mateuszově jubilejním padesátém streamu, 19. března, který měl být speciální. Mateusz si začal psát přezdívky všech lidí v chatu na YouTube a pak začal kreslit věnování. Skončilo to tak, že udělal asi 60 maleb s věnováním a poté se rozhodl, že je všechny pošle. Poštou. Do Brazílie a tak. Trochu nevšední nápad, ale za to dost štědrý. Byl jsem nadšen. Jenže to by mě nesměla doběhnout karma.

Současnost a Grand Banda

7. května 2017 v 18:30 | Oqapo

To, že se PastelGames už před nějakou dobou (to už to jsou 3 roky?) rozpadli snad všichni víte, informoval jsem o tom v článku "Co se stalo s pastel týmem?". Ovšem ne všichni autoři své universa nadobro opustili, tak je tomu například v případě Grand Bandy, pastel hry z roku 2013, kterou vyprodukoval polský, taktéž komiksový autor Marek Lachowicz. Krom toho, že postavy dvou babiček špionek hojně používal ve svých komiksech, tak především chystá animovaný seriál pro děti.

Budoucnost Submachine Universe

23. ledna 2017 v 17:30 | Oqapo

Jak bylo slíbeno a uvedeno ve včerejším článku, rozhřešení osudu Submachine Universe HD. Netrvalo to dlouho, ani to nebolelo a pravděpodobně asi bolet ani nebude. Protože Mateusz se rozhodl tak, že nám všem udělá radost. Více v článku a také si nezapomeňte přečíst včerejší článek.

Submachine Trailer 3 ve vývoji a problémy okolo vydání Submachine Universe HD

22. ledna 2017 v 13:00 | Oqapo

Je potřeba Vás obeznámit s pár novinkami. Jedna z nich je, že Inirdin dává poslední šanci zaslat nahrávky do jeho plánovaného třetího traileru na Submachine, který tentokrát nebude akční, ale bude postaven na voiceoverech (promluvách), takže pokud máte dobrou anglickou výslovnost a alespoň trochu kvalitní mikrofon máte možnost, instrukce si můžete přečíst v dokumentu a v tématu na oficiálním Pastel Fóru. V traileru byste měli uslyšet i můj hlas.


Druhá záležitost se týká Submachine Universe HD. Mateusz s ním má jisté publikační problémy, nechce dělit online a HD verzi a zvažuje, jestli Submachine Universe HD nevydat až někdy v budoucnu na Steamu, kde by celou hru kompletně předělal v Game Makeru, přečíst si o tom můžete více v jeho článku, každopádně se Mateusz, díky názorům na jeho sociálních sítích, už rozhodl jaké řešení využije a v nejbližší době o tom napíše článek.

V nejbližší době taky můžete čekat článek ode mě, na téma úprav a budoucnosti blogu, který už mám rozepsaný.

Mateuszovo shrnutí za rok 2016

10. ledna 2017 v 18:45 | Oqapo

Konečně je tu Mateuszovo shrnutí roku. Mnozí tvrdí, že rok 2016 byl zvláštní, nedobrý, či naprosto hrozný, Mateusz ho také tak nakreslil ve Where is 2017 a tak asi mnohým trvá se vzpamatovat, že už je rok jiný. Mezitím Mateusz konečně vydal své dosavadní hry na systémy od Macu, ale těžko říct jestli někdo, kdo vlastní Mac stojí o skákačku se třemi místnostmi, kde se syn trpaslice a Santy (záznam si můžete najít na stránkách pro dospělé) pokouší brutálně zamordovat obézní a ošklivé ztělesnění roku 2016, které zavání aktivními džíhádisty, paranormálním umíráním celebrit, koblihami voličů ANO a zvolením Donalda Trumpa (Putin se teď někde hlasitě směje). Proto mu to patrně trvalo tak dlouho, být certifikován v Apple Store je jistě na dlouhou diplomacií, Mateusz sám přiznal, že při sjednávání velice rád tloukl hlavou o zeď. Avšak soudný den právě nastal, nalaďte se na armagedon a pojďme na to.

Nové cíle na Patreonu #3

10. října 2016 v 23:00 | Oqapo

Nemožné se stalo skutečným, Mateusz aktualizoval své cíle na Patreonu. Pro ty méně zasvěcené, patreon je crowdfundingová stránka, kde se expresivně řečeno někomu můžete "skládat na měsíční výplatu", daná osoba má poté možnost za danou peněžní hodnotu, kterou přispějete, Vám zpřístupnit určitý materiál nebo služby (příklad: více informací o nových projektech, nakreslí Vám obrázek s věnováním apod.). Podobně to funguje u celkové částky všech příspěvků, kde autor zadá cíle, které by měl po dosažení celkové částky splnit.

No a Mateusz tyto cíle nyní aktualizoval, ale oproti minulým, které byli v rozmezí částek 1000$ až 2000$, nyní cíle poněkud zestručnil, pohybují se v rozmezí 1000$ až 3000$ a týkají se výhradně jen Submachine. Mateuszova měsíční částka totiž padla pod hranici 1000$, patrně po dokončení Submachine 10. Proto se nyní zřejmě rozhodl pokusit se částku opět trochu zvednout.

Za 1000$ měsíčně Mateusz slíbil, že měsíc co měsíc udělá v Submachine Universe novou lokaci. Dle toho co napsal, chce z Universe udělat největší online průzkumnou hru všech dob. VŠECH DOB. Dodal ještě silou tlačítka caps lock.

Za 2000$ měsíčně Mateusz slíbil, že vytvoří již dlouho omývaný Submachine: The Engine, což se vlastně nemění od minulých cílů, zde byl Engine na vrcholu tabulky, za úplně stejnou částku. Chtěl by odpovědět na nějaké nedovysvětlené záležitosti co se týče světa Submachine.

Za 3000$ měsíčně Mateusz slíbil, že celou sérií Submachine přidá na Steam. Představuje si podtím technicky předělat celou sérií, přidat nové puzzly, lokace, poznámky, prostě obsah navíc. Sub1 až Sub10 v jedné hře. A někam bokem by se šouply i ty hry mimo hlavní sérií.

Přece jenom ale 3000$ je kupa peněz a je malá pravděpodobnost, že se z ničeho nic na Mateuszově Patreonu objeví, je to v přepočtu necelých 73 tisíc korun... měsíčně... Je otázkou kolikrát ještě bude muset Mateusz tyhle cíle přehodnocovat.

Co se týče Steamu, pokud zde opět nemáme zasvěcené, kteří neví o co se jedná; jde o aplikaci, software (říkejte si tomu jak chcete) od Valve (autoři her jako Half-Life, Portal, Team Fortress ap.), který sdružuje herní komunitu a jsou zde k dispozici hry ke koupení, v elektronické podobě, žádné disky, žádné starosti.

Konec Submachine a co dál?

16. ledna 2016 v 22:45 | Oqapo

Mateusz ve středu vydal článek, ve kterém podrobně popisuje, v jaké situaci se po konci Submachine nalézá a co ho čeká. Jelikož je článek dlouhý, tak bych chtěl v rychlosti shrnout opravdu jen důležité věci, svým stylem, svou formou. Pokud by někdo chtěl podrobnější popis, můžete si přímo přečíst článek "10 years of Submachine and now what?".

Mateuszovo shrnutí za rok 2015

5. ledna 2016 v 23:00 | Oqapo

Více mlhavé, nejasné a tajemné plány jsme tu snad ještě neměli. Osud nového Covert Frontu je nejasný, je zde zmíněno něco nového, jenže vůbec nevíme čeho. Existence 'Where is' je ohrožena a mělo by dojít k dodělaní sluneční soustavy. Velkou otázku taky nasadí Submachine Universe HD.

Co se stalo s pastel týmem?

30. října 2015 v 14:07 | Oqapo

Mateusz Skutník se svým pastel týmem vydal svou poslední společnou hru v létě 2013. Hodně lidí včetně mě si o pár měsíců později pokládalo otázku... Proč dlouho nic nevydávají? Jelikož ještě v roce 2012 měli docela aktivní období a na jaře 2013 bylo poodhaleno, že se pracuje na Morbidu 3. Pamatuju si, že zhruba rok potom se někdo ptal Mateusze jestli na něčem pastel tým pracuje a Mateusz nejistě odpověděl, že na Fog Fall 5.

No a nyní, 18. října Mateusz na své facebookové stránce zveřejnil odkaz na hru mobilní Tap Tap Egg od jistého studia Miquido Games a napsal k tomu, že na této hře pracovali jeho staří přátelé z pastel týmu. Nedalo mi to a zeptal jsem se co se s pastel týmem stalo.

They all went in different directions of the world spreading the word of goodness of legacy of pastel games. They talk kindly of Fog Fall and Crime Scene, laugh while explaining House Escape and Sneak Thief, and scare little children with their tales of Space Oddity, Aurora and Morbid. The legacy remains, but they do their own things now, working on games elsewhere.

Ve zkratce se prostě pastel tým rozpadl nebo "rozešel". Jak se to stalo jsem se už nedozvěděl, ale kdoví jestli to mělo vůběc nějaký opodstatněný důvod. Jen bychom asi s pokračováním jejich serií už neměli počítat, na druhou stranu, příští rok se vrátí Covert Front.
 
 

Reklama