Submachine 2: The Lighthouse

Submachine 2 aktualizováno

4. října 2013 v 15:20 | Oqapo

Mateusz si zopakovával všechny Submachiny, aby se dostal do správného rozpoložení mysli pro další díl. Pak si otevřel soubor Submachine 2 aby se podíval jak složité bude udělat HD verzi. *vytržená stránka* No a tady je poupravená verze Submachine 2 (v3). Všechny Submachiny si už prošel a teď se jde vrhnout na Submachine 9.

Co bylo v nové verzi změněno? Typické červené místnosti majáku byli zatmaveny do hněda, potrubí jsou světlá, bylo přidáno několik grafických detailů (praskliny apod.), zlepšena kvalita zvuku. Pokud jste si všimli ještě něčeho - napište!

Návod na Submachine 2

10. května 2010 v 23:37 | Oqapo
Přibližte si automat. Seberte první secret. Běžte od automatu dál a zamiřte třikrát doleva. Seberte z inventáře drahokam a dejte ho na stojan. Ze skříňky vyjede rameno a z něj kulička, klikněte na ní. Nyní jděte doleva a nahorů. Seberte druhý secret a ozubené kolečko. Zamiřte dolů a třikrát doprava. Přibližte si gramofon a dejte do něj ozubené kolečko, poté gramofon zapněte. Běžte dál od gramofonu a jděte doleva a nahoru.

Běžte doprava. Přibližte si políčko na stroji, mělo by na něm být napsané C=, hodnotu C si zapamatujte nebo napište bokem. Běžte dál od stroje a jděte doleva a nahoru. Vlezte do potrubí a jděte třikrát doleva. Seberte klíč a opusťte potrubí. Zamiřte nahoru a doprava. Přibližte si otvor ve zdi, seberte vidličku a secret, který je vpravo nad otvorem mezi dvěmy cihly. Běžte dál od otvoru a pak jděte doleva a nahoru.

Zamiřte doleva. Kliněte na kachličku na zdi napravo od schodů; čtvrtý řádek, pátá zprava, je pod ní čtvrtý secret, seberte ho. Teď jděte dvakrát po schodech nahoru. Z rozsypané hlíny seberte pátý secret a zamiřte ještě jednou nahoru.

Běžte doleva a do levých dveří. Seberte papír a vraťte se, nyní jsou nařadě pravé dveře, ty nejprve odemkněte klíčem a vstupte. Seberte další klíč a vraťte se k zamčenému vchodu do potrubí.

Odemkněte poklop s visacím zámkem klíčem a poté vstupte. Jděte doleva, dolů a doprava. Seberte další klíč. Nyní běžte doleva, nahorů, dvakrát doleva a dolů. Seberte šestý secret. Teď jděte dvakrát dolů, doprava a nahoru. Seberte papír a tři secrety, secretů by jste teď měli mít devět. Zamiřte dolů, doleva, nahorů, třikrát doleva, dolů a doprava. Přibližte si skládačku na trubce. Vašim úkolem je rozsvítit všechny čudlíky, je v tom ale háček, vyzkoušejte tuto skládačku a uvidíte. Když už skládačku máte, běžte od ní dál a zamiřte doleva, dolů, dvakrát doprava a nahoru. Seberte páku a jděte dolů, doprava, čtyřikrát nahoru, čtyřikrát doleva, dolů, doprava a seberte červenou cívku. Nyní zamiřte doleva, nahorů, dvakrát doleva a seberte desátý secret. Teď běžte doprava tak dlouho, dokud nevýjdete ze smrdutého potrubí.

Jděte dvakrát nahoru, do otvoru vpravo, ještě jednou vpravo a do zařízení umístěte páčku a zmáčkněte jí. Nyní jděte dvakrát doleva, dolů, doleva, třikrát po schodech nahoru, dvakrát doprava. Seberte jedenáctý secret a pokračujte doprava. Seberte leták majáku a přibližte si obraz, pak šipku na obraze a zapamatujte si tečkovaný kód, nebo si ho někam napište. Běžte dál od obrazu a jděte doprava seberte dvanáctý secret. Běžte třikrát doleva a vstupte do modrých místností.

Seberte modrou cívku a pokračujte dvakrát nahoru. Modrým klíčem odemkněte dveře a vstupte. Běžte doprava, přibližte si stroj a zadejte do něj tečkovaný kód, který byl na obraze. Poté zmáčkněte tlačítko a běžte dál od stroje. Seberte žárovku a jděte doprava. Seberte papír na posteli a pak si přibližte podivný objekt na komodě. Seberte z podivného objektu všechny secrety, nyní by jste měli mít šestnáct secretů. Běžte dál od objektu a jděte třikrát doleva. Z psacího stroje seberte papír, pokračujte doleva a seberte film. Jděte nazpátek a to dvakrát doprava a ven.

Teď běžte dvakrát nahoru a zničený kabel od páčky nahraďte vidličkou a páku stiskněte. Potom běžte doleva a nahoru. Otevřete si papír "Diary 2" a opište si hodnotu M. Nyní musíte vypočítat hodnotu E. E=mc², čili si vypočítejte M×C×C a to je hodnota E. Hodnotu E pak naťukejte do okýnka pro kód. Pak běžte dolů a doprava.

Nyní se koukneme na druhou stranu, běžte teda doprava a nahoru. Seberte sedmnáctý secret a přibližte si další skládačku. Vašim úkolem je dostat pomocí tlačítek všechny tyčky do středu. Když už to budete mít, vraťte se. Takže dolů a doleva.

Teď už konečně zamíříme po hlavním žebříku nahoru. Takže běžte dvakrát nahoru. Pokračujte dvakrát doleva (je tam skrytý vchod z prava i z leva), seberte osmnáctý secret a pak čtyřikrát doprava. Do plusu dejte červenou cívku a do mínusu modrou. Poté pokračujte dvakrát doleva a konečně třikrát nahoru.

Jste u signálního světla majáku, které zárověň slouží jako teleport. Běžte doprava, seberte klíč a jděte po žebříku devětkrát dolů. Pak jděte ven z modrých místností a třikrát doleva. Odemkněte dvířka zlatým klíčem a vstupte. Jděte dvakrát doleva, seberte secret, ještě jednou doleva a seberte pojistku. Opusťte vykopávky.

Jděte dvakrát doprava, třikrát dolů a doleva. Do projektoru dejte žárovku a film, poté ho spusťte. Koukněte se na film, v něm klikněte na kartu, která leží ve filmu na stole, z projektoru pak karta vypadne. Seberte ji. Teď se vraťte na vrchol majáku k signálnímu světlu.

Když už jste u světla. Běžte doleva a do přístroje dejte kartu, pak běžte do pravé části místnosti a tam dejte pojistku. Vraťte se k světlu, seberte poslední secret (je napravo pod dráty) a zmáčkněte páčku. Pokračování příště...

Submachine 2: The Lighthouse

29. prosince 2009 v 19:32 | Oqapo

Návod | Rubrika | Překlady | Stará verze | Sketch | HD verze

Překlady ze Submachine 2

29. listopadu 2009 v 14:09 | Pav, Oqapo, KateSub
Intro

Nechtěl jsem se probudit v pokoji
A pamatuju si
Pamatuju si, že jsem měl podivný sen
Hrál jsem hru
Submachine
Pamatuju si, že jsem tu hru dohrál
Ale nepamatuju si, že bych se z toho snu probudil

Deník 1

poslední léto jsem jel kempovat pod velké Kentské vodopády. Myslím, že to pro mě byl dobrý výlet, však někteří lidé nechápali proč. No, přišel jsem mojí levou paži, ale co to sakra, zjistil jsem, že mám třetí ruku, tu neviditelnou. Od té doby jsem se začal učit jak ji ovládat, a brzo jsem byl zkušený jako mistr. Nepřekvapilo mě, že se ke mně lidé brzy začali otáčet zády, protože si mysleli, že jsem od té doby mentálně retardovaný. Legrační bylo, že jsem jim nemohl říct pravdu, protože bylo by to jako vysvětlování možnosti cestování časoprostorem zlaté rybce. Takže se prostě snažím žít můj život mírumilovně, tak abych nikoho neotravoval. Zaměstnání jako údržbář majáku se zdá být pro mě ideální a chtěl jsem tam strávit zbytek mého života. Ale po 5 měsících má izolace dospěla konce, když se mě tam pokusili pohřbít. Moje nejhorší obavy byly, že mě pohřbí za živa. Ale co teprve být pohřben zaživa uvnitř budovy. Nechci jim dát jakékoliv jiné šance, a proto dnes odcházím.

Pro ty co mě budou následovat:
Omlouvám se
A M=xxx
- Mur

Brožurka Kentova majáku

Vítejte!
Vítejte v celosvětově proslulém Kentově majáku. Tato stavba byla postavena v roce 1857 Sirem Henry o'Toolem. Říká se, že byl tento maják postaven na ruinách středověkého vězeňského žaláře. To je jedna z našich turistických atrakcí, také můžete jít navštívit archeologické vykopávky v nižší části majáku, pod sklepní úrovní. Požádejte vašeho průvodce o tuto možnost. Je neuvěřitelné že tento maják nikdy nebyl zničen, skrze několikero válek které se odehrávali v zemích Kentu. To vám umožňuje užívat si originální stěnovou strukturu tohoto komplexu.
Děkujeme za návštěvu.
Doufáme, že vás ještě někdy uvidíme.

Kočičí poznámka

polovina listopadu 05

Dnes se mi přihodila ta nejpodivnější věc. Když jsem se probudil, tak se zde objevil černý kocour. Ještě si přesně pamatuju, že než jsem šel spát, tak jsem předtím zamknul všechny dveře i okna, přesto se tu objevil. Absolutně netuším, jak se mohl dostat dovnitř. To mě znepokojuje. Pojmenoval jsem ho Einstein, jelikož je nejspíš schopný porušovat barieru Času a Prostoru kdykoliv si zamane. Nejspíše tak jako všechny kočky, ale tenhle to z části udělal přímo mě před očima. No, ne přímo, ale je nezpochybnitelné, že je teď tady. Jenom by mě zajímalo, jestli to má co dělat s mojí schopností vytvářet časo-prostorové dveře s mojí karma paží. Časem uvidíme.

Dopis pro Elizabeth

Ahoj, Elizabeth.
Do konce v mích nejdivnějších snech bych si nikdy nemyslel, že budu schopný vytvářet skrz-dimenzionální průchody vedoucí do neprozkoumaných míst. Moje nové zkušenosti mě zavedli rovnou pod maják, rovnou do těch legendárních ruin. Můžeš mě od teď nazývat objevitelem. A pouze jsem použil wisdom gem který jsem dříve našel. Jenom si představ kam bych se mohl dostat, když bych použil samotný maják, a jeho plnou sílu světla.
Zvažuji, že se budu pohybovat z jednoho místa do jiného dalších 32 dní.
Postaráš se mi prosím o Einsteina?
Tvůj
m

Poznámka pro mě

13.12.06
Einstein znova zmizel, štve mě to.
Osobní poznámka: Přestaň se strachovat o toho blbýho kocoura.

Poznámka k portálu

Tak tady je
Vytvořil jsem portál, jenomže není stabilní. Chystám se ho teď použít, i přes to, že vám nemůžu říct, kde skončím.
Klidně tyhle dveře použij kdykoliv se ti bude chtít, ale pamatuj si, že tě to může vzít na tolik míst, že je to až za tou nejdivočejší představou.
Nebo se ti jenom snažím zabránit od opuštění majáku.
Tak či onak - rozhodněte se sami, jestli se ho chystáte použít, nebo ne.
m

Outro

Vidím sebe jak kráčím pryč
Vidím pláž
Cestoval jsem až příliš daleko?
Nebo příliš brzy?
Je to matoucí jak čas a prostor se zdají sjednocení
Ale počkejte chvíli...
Není to náhodou zas jen...
Obrázek na počítačové obrazovce?

Náčrt Submachine 2 - Má to více tajemství než ostatní submachine dohromady

28. října 2009 v 19:40
Náčrtek submachine 2 skrývá více tajemství než by se dalo očekávat. Tento díl série submachine se nedá vyhrát, jde o náčrt původní verze submachine 2, takhle asi by mohlo vypadat submachine 2, ale Mateusz Skutnik se rozhodl jinak, teď tady napíšu seznam mnoha tajemství této bonusové a nostalgické hře (nostaligické na sub2), myslím že kdyby Mateusz Skutnik tento díl dokončil aspoň o trochu.

1. Tajemstvím číslo jedna je jak by asi vypadalo submachine 2 kdyby tenhle náčrt byl jako normální submachine, a tady je to tajemství : Co by se asi skrývalo za dveřmi kde Mateusz Skutnik zanechal vzkaz ze dne 23. října 2009

2. Tajemství číslo dvě je takové : Určitě jste si v náčrtku všimli že tam jsou zamčené dveře kde jste sebrali ozubené kolečko. Krví je u dveří nápsáno co se rovná C a podle příběhu za dveřmi by měla být krev a mnoho strašných věcí které nahánějí hrůzu.

3. Tajemství číslo tři je takové že v návodu na tenhle náčrt se píše že 7 secret (červená kulička) se zkrývá za mechanikou (nebo co si) a jsou tam psané nesmysli, ale tento sedmí secret by se měl zkrývat v modré místnosti v které jste hned na začátku, tak proč má ta kulička sedmičku? Proč? Proč? Protože tam vůbec secret neni.

4. Tajemství číslo čtyři je : Když máte žárovku film tak můžete přemítnout film v přemítačce, když jste to v náčrtu udělali bylo tam jen zrno, za to v klasickém sub2 narozdíl od náčrutu již tam fil byl sice zrnitý ale byl.

Tohle skrývá mnoho tajemství které by jsme rádi znali, ale bohužel... Vypadalo to velmi zajímavě, ale byl to jen náčrt, je to velmi velká škoda že Mateusz Skutnik tento díl nedodělal, a mohl ikdyž je už klasické submachine v éteru, mohlo by se to třeba jmenovat Submachine 2 původní návrh.

Submachine 2 jinak!

28. října 2009 v 15:12
Zajdeme si do minulosti hry submachine, ikdyž teď submachine 2 neni minulostí. 23 října Mateusz Skutnik vydal zkrácenou verzi submachine 2, prvně jsem si myslel že Mateusz Skutnik debatuje o nějakých náčrtech (nebo co si) ze submachine 2 ale potom jsem našel odkaz z obrázku který v článku měl vložený. A máme tady další submachine... Hurááá! Zatím jsem tu hru nevyhrál takže nemůžu napsat návod, ale brzy ho napíšu, pokud si chcete zahrát tak klikněte zde. Nazývá se to Submachine 2 : Skica (Náčrtek) a zkratku si uděláme sub2sk. A ještě tady mám pár obrázků, tak dobrou zábovu :-D

 
 

Reklama