Submachine 3: The Loop

Submachine 3: The Loop

29. prosince 2009 v 20:31 | Oqapo

Překlady ze Submachine 3

21. prosince 2009 v 0:29 | KateSub, Oqapo
Intro

Není tu stránka z deníku
Není tu menu
Není tu lžíce
Není tu koš
Vlastně tu není nic ke sbírání
Jsi tu jen ty
A stroj

Čti mě!

Všiml sis, že s každým dalším vyřešeným puzzle se dostáváš stále hlouběji pod zem. To nevypadá jak dobrý plán úniku. Stroj sám je obrovská past. Pokud chceš utéct, musíš přestat řešit hádanky nebo zůstaneš navždy ve Smyčce. Ve Smyčce čas i prostor ztrácejí smysl, není tu konec ani začátek. Je to nejhorší místo, kam se můžeš dostat poté, co se teleportuješ z Majáku. Tohle musíš udělat, aby ses dostal pryč.
Neotevírej stroj v (0,0). Místo toho najdi zelený llist a dones ho k soše v místnosti (-12,9). To by tě mělo odpojit od Smyčky. V takovém případě by ses měl dostat do laboratoře, nebo někam poblíž. Hodně štěstí! Mur

Dobrý konec

Myslel sis, že můžeš útect…
Myslel sis, že jsi vyřešit všechny hádanky…
Ale pravda je…
Že vlastně nechceš utéct…
Ze Submachine
Uvidíme se v Laboratoři

Špatný konec

Právě jsi zemřel na dehydrataci

Cyklus (pouze v HD verzi)

Místnosti se mění každý jeden cyklus.
Kompas se brzy zase objeví.
Kdybych jen věděl v kterém cyklu jsem...

Značky (pouze v HD verzi)
Řekl mi, že si mám dělat značky na papír vždycky když se posunu o cyklus dál.

Ztracená společnice (pouze v HD verzi)

Nikdy se nevzdaluj od středu.
Nikdy.

Jednou jsem měl společnici.
Říkala, že se chce podívat kam až ty místnosti vedou.

A pak už jsem ji nikdy nespatřil.

Tady už jsem byl (pouze v HD verzi)

Tady už jsem byl!
Vzpomínám si na tyhle zatracené smyčkové místnosti. Kdybych si jen mohl vzpomenout, o čem to celé bylo. Nějaký přístroj, který odemyká další spojení, kompas, co mi ukazuje koordináty! Ano! Celé to bylo o koordinátách. Ale teď tu není žádný kompas.
Co dělat?...
Beze stopy

Žádné stopy. Žádné stopy. Počkat, co tu vlastně dělám?

Návod na Submachine 3

8. září 2007 v 19:33 | Oqapo
Level 0: Seberte navigátor ze země, otevře se teleport, klikněte.

Level 1 (Linkva): Podívejte se doprava na mapu, na každém z bodu je páka, musíte jít do daných místností a spustit všechny páky.

Level 2 (Bamita): Jděte do místnosti 1,1 a klikněte na přístroj, když vám např. ukáže 32 budete muset jít do místnosti 3,2 a tam zmáčknout další přístroj a tohle dělat, dokud se vám neotevře další kolo.

Level 3 (Firoga): Zkontrolujte stroje se čtyřmi čísly, každý stroj má však tlačítka jen pro změnění třích čísel, to číslo, které je nehybné musíte zadat do ostatních strojů a tak pokračovat i s ostatními, dokud nebudou čísla všude stejná. Pak můžete otočit páky, aby se vám odemklo další kolo.

Level 4 (Winda): Zde musíte opět podle mapy projít místnosti, v místnostích jsou stroje s otáčivými páky, nad jimiž jsou tečky. Postupovat musíte od stroje který má 1 tečku až po poslední.

Level 5 (Banda): Tady si zase podle mapy projděte místnosti, podle navigátoru, když budete mít např. 4,1 naklikejte do stroje D,A... zkrátka si čísla převeďte na abecedu.

Level 6 (Mjolma): Běžte do místnosti -1,0. Zde musíte vepsat runy, které opět najdete pod políčkama na mapě třeba tam budete mít nějakou runu a vedle ní čtyřku, tzn. ta runa bude čtvrtá v pořadí. Projděte místnosti a sestavte kód do -1,0.

Level 7 (Flinta): Rozbitá mapa? Běžte do místnosti 0,-1 stiskněte páku, pak jděte do 0,1 a zapamatujte si na jakou stranu je která čára nakloněná. Poté zajděte do 1,-1 a stikněte svislé ramena stroje, udělá to tvar "\", když stisknete vodorovná, udělají "/" a tak postupujte do dalších místnosti vpravo, dokud nezadáte kód z promítačky. Poté jděte do 1,1 a stiskněte páku.

Level 8 (Slitta): Běžte do místnosti 0,-1 kde je otevírací stroj pro další stroje. Podle toho v jaké místnosti (na jakých souřadnicích) se nachází tak zadejte do tohoto stroje souřadnice a on daný stroj otevře, stiskněte pak jeho páky a takhle postupujte i s ostatníma.

Level 9 (Anelka): Dole jsou barvy a nahoře písmena. Podle stálých písmen zadejte barvu a podle stálých barev zadejte písmeno např. O = orange (oranžová) nebo B = black (černá). Poté stiskněte tlačítko v 0,-1.

Level 10 (Botwinka): Koukněte se na mapu a pak na druhou mapu vlevo. Podle mapy vpravo zkopírujte body do mapy nalevo. Poté v 0,-1 otočte pákou.

Level 11 (Syntagma): Murtaugh píše ve své poznámce, že když řešíme hádanky, dostáváme se stále níž do hlouby smyčky. Radí nám tedy vzít list a dopravit ho do místnosti -12,9. Budete mu věřit anebo ne?

Nebudu mu věřit: Když mu nechcete věřit, nezbývá vám nic jiného, než dál vyřešit hádanku. Jde tu opět o barvy. např. RGW = 331, musíte zadat pro každou barvu určitou hodnotu, v místnostech 1,1 a -1,1. Hodnoty máte naopak napsané v místnostech 0,1 a 0,-1. Když už budete mít hodnoty zadané, stačí otočit pákou v -1,-1 a v 1,-1.

Budu mu věřit: Seberte list z místnosti -1,1 a dopravte ho k soše ve -12,9.

A jak jste se rozhodli? Správně nebo špatně?

 
 

Reklama