Submachine 4: The Lab

Soundtracky ze Submachine 4

14. října 2012 v 16:32 | Inirdin
Vytvořil: Thumpmonks
Nahrál: Inirdin Eventis

Submachine 4: The Lab

29. prosince 2009 v 20:37 | Oqapo

Překlady ze Submachine 4

21. prosince 2009 v 16:34 | KateSub
Intro

…hledej zelený list…
…dones ho k soše…
…měl by ses dostat do laboratoře…
…nebo poblíž…

Chat s Murtaughem
(@lab): root.ping//144.235.182.100
(@mur): kdo je to?
(@lab): root.ping//144.235.182.100
(@mur): ty jsi v laboratoři?
(@lab): root.ping//144.235.182.100
(@mur): a to nemáš klávesnici??
(@lab): root.ping//144.235.182.100
(@mur): je tu vysvětlení…
(@mur): utekl jsi ze smyčky…
(@mur): že ano?
(@lab): root.ping//144.235.182.100
(@mur): ok, ze všeho nejdříve se musíš dostat do místnosti s portálem. Je chráněná železnou mříží a pokud je zavřená, budeš jí muset nějak obejít. Pokud já vím, nenajdeš tam žádné přístupové kódy.
(@lab): root.ping//144.235.182.100
(@mur): až budeš u portálu, budeš potřebovat koordináty. Mám ve svém počítači seznam.
(@lab): root.ping//144.235.182.100
(@mur): právě to pro tebe tisknu
(@lab): root.ping//144.235.182.100
(@mur): Jdi k portálu. Začni skákat (putovat? Zkoumat?). Možná dokážeš najít cestu skrz. Hodně štěstí. M

Souřadnice

Koordináty známých místností:
Laboratoř: x=0, y=0, z=1
Antická sekce: x=1, y=0, z= 4
Smyčková past: x=6, y=9, z=0
Sklepní sekce: x=5, y=2, z=9
Vykopávky majáku: x=4, y=6, z=2
Hrobečné pasti: x=7, y=7, z=0
Loď: x= 8, y= 0, z=0
Čtyři týmy prozkoumávájí neznámá spojení

Poznámky z laboratoře
Zpočátku jsme si mysleli, že existuje jen jedno Submachine.
Pak přišel Murtaugh a ukázal nám pravdu. Jeho schopnost vytvářet karma portály mezi dimenzemi mu umožnila prozkoumat více než třetinu sítě Submachine. To mu trvalo 32 let. Jak hloupí jsme zpočátku byli!
S použitím jeho technologie jsme byly schopní vybudovat naše vlasní portály, abychom se mohli pohybovat mezi dimenzemi. Založili jsme laboratoř, vyslali jsme průzkumné týmy…
…do Submachinů, plníme mise v v síti za účelem objevování nových míst a částí těch největších hádanek. Murtaugh jednou řekl, že tu není žádné "největší hádanka", žádný systém (masterplan?), že tuhle věc nikdo nekontroluje. My si ale myslíme něco jiného. Pro všechny věci musí být důvod. Musíme ho jen najít. Myslel jsem, že je to možné, ale nejsem si tím tak jistý od té doby, co nás Murtaugh opustil. Ale našli jsme důvod, jasně ho vidíme. A ty?

Poznámka k portálu
Naše mise právě začala.
Murtaugh nás poučil o nezbytnosti psaní poznámek a jejich zanechávání v lokacích, kde byli napsány.
To pro případ, že by se někdo ztratil. Ale všichni jsme dobře trénovaní, nic špatného se nestane.
Ne tentokrát.
Tohle je jen kdyby náhodou. Právě odcházíme do Lodi, kde je naším úkolem dostat se nad lodní poklop.
Skrze a nahoru.

Prázdná cívka
Ještě jsme ani nezačali s prozkoumáváním Antické sekce a naše cívke už je vybitá. Někdo jí asi zapomněl nabít. Ale situace je vážná.
Neznáme koordináty Sklepní sekce. Jsou na velitelství, kam se určitě nemůžeme vrátit.
Zkusíme to naslepo, jakmile navážeme spojení, ale kde skončíme prostě netuším.

Murtaugh se stavil
Murtaugh se dneska stavil. Řekl, že pokud nedokážeme nabít laser, abychom rozbili Orb, vrátí ho tam, odkud ho vzal.
No výborně.
Mimo to jsme před dvěma dny dostali zprávu od týmu, který prozkoumává Antickou sekci. Nevím proč, ale začali zadávat koordináty na slepo a objevili nové schodné koordináty 551, nějakou cihlovou místnost nebo tak. Jako kdyby na tom záleželo.
Stejně už je nikdy neuvidíme.

Rozbitá cívka
Naše cívka je rozbitá, a my nemám náhradu. Nemá to smysl, nemá to vůbec žádný smysl. A ten zápas s těmi zatracenými stroji! Je tu vůbec nějaký normální svět mimo tyto nekonečné prostory Submachine? Pořád a pořád znovu, bez začátku i bez konce. Jak jen se jmenoval? Ten muž z jednou paží? Už i to jsem zapomněl.
Prostě jsem to vzdal. Už mě to nezajímá.

Přítomnost člověka
Všiml sis, že v žádných Submachine se nikdy neobjevili známky lidské přítomnosti? Jakékoliv? A přitom se v rozsáhlé síti Submachine pohybují alesoň čtyři týmy. A jsou tu pravděpodobně další lidé, zavření ve svých lokacích. Jaké jsou šanci, že tu nikdy nikoho nenikoho nenajdeme?
Na druhou stranu, jaké jsou šance nalezení mimozemské formy života ve vesmíru?

Posádka postradatelná

Posádka postradatelná. Kde jen jsem to slyšel? Přišlo to ze společnosti, nebo od někoho vyššího? No nevadí… Už jsme zkusili skoro všechno, abychom odemkli ten zatracený žebřík. Ten zámek se jen tak neotevře. Poslední šance je zkusit to nechat vybouchnout. Chystáme nálože a pokud budeme mít štěstí, někdo z nás přežije, aby konečně viděl co je nad poklopem. Napíšu další poznámku hned po explozi, pokud budeme ještě naživu.

Zásek
Nevím co dál, pomozte!
Zvládla jsem celou cestu k portálu v laboratoři, sebrala jsem cívku v Antické sekci, ale nevím, co dál. Viděla jsem ostatní lidi, jak za sebou nechávají poznámky, takže pokud mi někdo může pomoci…
Jsem tak zmatená, pokaždé když něco najdu, musím projít všechna Submachine a najít, kam to dám. Jsem tak unavená. Prosím pomozte!

sunshine_bunnygirl_17

Tady už jsem byl

Tady už jsem byl!
Vzpomínám si na tyhle zatracené smyčkové místnosti. Kdybych si jen mohl vzpomenout, o čem to celé bylo. Nějaký přístroj, který odemyká další spojení, kompas, co mi ukazuje koordináty! Ano! Celé to bylo o koordinátách. Ale teď tu není žádný kompas.
Co dělat?...
Beze stopy
Žádné stopy. Žádné stopy. Počkat, co tu vlastně dělám?

Vodu!
Potřebuju vodu. Musím najít vodu. Ne moc, kapka bude stačit. Jediná kapka vody. Vše co vidím je písek, 32 místností naplněných pískem, jak si vzpomínám.
Napiš si koordináty, řekl.
Kéž bych to býval udělal! Potřebuju vodu.
Jen kapku…
Pokud ses pečlivě díval
Pokud ses pečlivě díval a máš štěstí na své straně, vždycky můžeš zkusit tuto lokaci:
X=7, Y=2, Z=8
Outro
Gratuluji
Bezchybně jsi prošel všemi testy
Tvá žádost byla přijata
Od zítřka můžeš pracovat v laboratoři
Počkej na další instrukce
Poslední poznámka
Díky za dokončení hry.
Teď vám dávám na výběr. Můžete se vrátit do hlavního menu, abys mohl tuto hru okomentovat nebo dokonce kontaktovat autora (dveře nalevo)

Návod na Submachine 4

15. prosince 2009 v 16:19 | Lukyn

Laboratoř

1. Najdi kladivo napravo od místa startu hry a rozbij závoru na dveřích. Vejdi na půdu.
2. Najdi štětku do komína, jdi zpátky na střechu a pročisti komín. Jdi zpět na půdu a zpod komína seber klíč. Na půdě jsou ještě: gumová hadička, plynová páčka, klíč a kuličky naftalínu v kapse pláště.
3. Otevři dveře pomocí klíče a vstup do laboratoře.
4. V horní části laboratoře klikni na zelené tlačítko počítače, teď budeš mluvit s Murtaughem. Opakovaně klikej na zelené tlačítko, dokud ti Murtaugh nevytiskne seznam lokací. Ten seber z tiskárny. V pravé části místnosti najdeš i zapalovač.
5. Jdi dolů, v mezipatře najdeš skleněnou konvici. Jdi dolů do hlavní místnosti laboratoře.
6. Jdi nalevo do koupelny a umísti konvici na skleněnou mřížku na zemi. Pomocí kladiva uraž uzávěr na potrubí (přímo nad konvicí)
7. Odejdi z koupelny do místnosti se žebříkem. Vezmi CD a jdi po žebříku nahoru. Vezmi zkumavku s kyselinou z držáku a jdi doprava. Ze stolu vezmi šroubovák.
8. Jdi na začátek na střechu, po žebříku nahoru. Dej se vlevo a na štítu střechy odšroubuj železné kolečko.
9. Vrať se do koupelny a použiij kolečko k potrubí. Otoč a konev se naplní vodou. Seber mýdlo z umyvadla.
10. Jdi k hořáku (na stole, kde byl šroubovák) a umísti na něj plnou konev s vodou. Přidej mýdlo, kyselinu, a naftalín v tomto pořadí. Propoj hadičkou hořák s plynovým potrubím. Na to připoj žlutou ovládací páčku. Páčku otoč do vodorovné pozice, stejně páčku na hořáku. Zapal hořák a počkej dokud se neuvaří kyselina. Tu si vezmi z hořáku.
11. Ze stolu seber prázdnou zkumavku, jdi zpět do koupelny a naplň ji vodou. (Bude se hodit v jiné části hry)
12. Jdi úplně vpravo ke dveřím. Ty odemkneš pomocí druhého klíče. Zazvoň na zvon. Použij vyrobenou kyselinu ke zničení ovládání mříží.
13. Do stroje před tebou vlož kombinaci 1-0-4 a stiskni tlačítko pod čísly....budeš přenesen do další lokace....

Starověká lokace

1. Najdi podstavec se čtyřmi vodorovnými spínači. Na nich jsou čtyři druhy znaků: "/" "|" "_" "" Poblíž jsou také čtyři malá okénka s podobnými symboly, které jsou kombinací těchto znaků. K otevření okýnka je potřeba ze znaků na spínačích sestavit obrázek na okýnku tak např. posunutí spínačů "|" a "_" otevře okýnko se znakem + atp. Tímto způsobem otevřete čtyři okýnka, kde najdte postupně kamenný klíč, zábranu, díly B a D a nůž.
2. Jdi o jednu místnost nahoru a použij kamenný klíč a zábranu. Spustí se nový žebřík. Než půjdeš nahoru, posuň všechny spínače do polohy dole. Jdi pořád nahoru dokud nenajdeš poslední otevřené okénko s dílem C. Postupuj úplně nahoru dokud nenajdeš díl A na visící na provaze. Pomocí nože ho odřež a jdi ho sebrat o několik místností dolů.
3. Jdi do místnosti se psem (pod spínači). Použij všechny díly do připravených otvorů ve zdi a nakonec otoč knoflíkem.
4. Jdi zpět k teleportu. Vedle něj se objevil nový žebřík. Jdi nahoru a seber žárovku. Jdi zpět k teleportu a zadej do něj kombinaci 5-2-9, budeš přenesen do další lokace....

Sklepení

1. Jdi o dvě místnosti doprava, kde najdeš nabíječ žárovek. Umísti žárovku na nabíječku a otoč pákou. Až bude nabitá, seber ji a jdi do levé dolní místnosti se zvláštním zařízením. Umísti do něj nabitou žárovku a otoč páčkou. Počkej, dokud všechny diody nezezelenají.
2. Jdi zpět k nabíječce, nabij ji a jdi do podobné místnosti, je to pravá dolní místnost. Udělej to stejné jako v první místnosti.
3. Jdi do prostřední dolní místnosti, kam se sbíhají kabely z okolních a otoč klikou. Tím spustíš laserový paprsek. Jdi o dvě místnosti nahoru a polož CD na sloupek, kudy prochází laserový paprsek.
4. Znovu nabij žárovku, jdi k teleportu a zadej kód 6-9-0, budeš přenesen do další lokace....

Smyčková past

1. Místnosti v této části jsou založeny na koordinačním systému podobně jako v Submachine 3, s tím rozdílem, že nemáš kompas k určení polohy. Souřadnice 0,0 má místnost s teleportem. Jdi vlevo do místnosti -1, 0 Nastav stroj, aby ukazoval 1,1 Stiskni knoflík na stroji a jdi do místnosti 1,1 a klikni na zelené tlačítko, které se tam objevilo.
2. Opakuj stejný postup se souřadnicemi 1,0 0,1 a -1,-1 nezapomeň stisknout zelené tlačítko k deaktivování zámku.
3. Nakonec jdi do místnosti (-1,1) a seber štít.
4. Jdi k teleportu a zadej souřadnice 5-2-9 a vrátíš se do sklepní místnosti.
5. Jdi do místnosti napravo od místnosti s CD. Umísti štít na podstavec. Až se laserem rozlomí, seber klíč k truhle.
6. Jdi zpět k teleportu a zadej 5-5-1....budeš přenesen do další lokace....

Cihlová místnost

1. Zastav vodu v trubkách. Na portálu zadej kód 4-6-2 a jdi do další lokace....

Maják

1. Jdi úplně doprava a najdi část potrubí se zamčeným zámkem. Pomocí 4 úderů kladivem ho rozbij. Vezmi si turbínu, jdi zpět k teleportu a zadej 8-0-0, budeš přenesen na loď.

Loď

1. V této místnosti je tma. Pomocí zapalovače najdi a zapal petrolejovou lampu, je zhruba v prostřední levé části místnosti.
2. Jdi doprava a použij šroubovák k odšroubování krytu. Přeřízni dráty pomocí nože.
3. Nový žebřík se objeví v místnosti úplně nalevo.
4. Jdi nahoru. Použij zapalovač k zapálení lampy. Jdi doprava a nahoru a znovu zapal lampu. Vlož turbínu do potrubí a přiklop železný poklop. Jdi dolů, stiskni spínač a mříž se zvedne. Jdi za ni.
5. Použij klíč k truhle k otevření truhly. Seber zlatou ruku a jdi zpět k teleportu, zadej 7-7-0 budeš přenesen do další lokace....

Hrobka

1.V této lokaci nejsou žádné místnosti, pouze tahle jediná. Když se podíváš blíž, uvidíš na zdi tři symboly - kruh, čtverec a trojúhelník. Zadej podle toho čísla 0-4-3 a postup do druhé části hrobky.
2. Použij vodu ve zkumavce k prasknutí svítící bubliny. Seber žezlo a jdi zpět k portálu, kde zadej 1-0-4, budeš přenesen zpět do starověké lokace.
3. Jdi nahoru a vlož nabitou žárovku do stojanu. Jdi vlevo a pomocí dalekohledu uvidíš na protější zdi pomocí čar vepsaný kód 4-5-2.
4. Jdi zpět k teleportu a zadej kód 4-5-2.

Zlatá socha

K dokončení Submachine 4 použij ruku a žezlo k dokončení sochy. Hotovo!
Na konci hry máte na výběr ze dvou možností, buďto hru okamžitě opustit šedými dveřmi nebo jít vpravo ke zvláštnímu podstavci. Do toho patří modré kuličky (secrets), které jste měli po dobu hry sbírat....takže pokud jich máte 21 vložte je do přístroje a užijte si bonusový materiál.

Celé


Zjednodušené

Lokace Submachine 4

29. listopadu 2009 v 14:34 | Oqapo
Laboratoř / Lab: 001
Druhá hrobka / Second tomb: 043
Antická sekce / Ancient section: 104
Socha / The statue: 452
Vykopávky majáku / Lighthouse digouts: 462
Sklepní sekce / Basement section: 529
Cihlová místnost / Brick room: 551
Východ / Exit: 596
Smyčkové pasti / Looping Traps: 690
Sťastná místnost / Lucky room: 728
Hrobečné pasti / Tomb traps: 770
Loď / The ship: 800

Záhada Submachine 4

15. února 2009 v 11:33 | Oqapo

Všichni víme že v Submachine 4 máme posbírat 21 secretů.
To ale neni pravda našel jsem 22 secret !

Proč asi Mateusz Skutnik tam dal nepovinných 22 secretů ?:

  • Buď chtěl aby lidi se nemuseli moc namáhat.
  • Chtěl aby lidi něco řešili
  • Chyba výtvoru hry Submachine 4
Tyhle možnosti mohli v tomto případě být.
Pozděj se Mateusze Skutnika zeptám proč to tak je.
 
 

Reklama