Submachine 7: The Core

Submachine 7 HD

11. prosince 2012 v 17:54 | Oqapo

Submachine 7 HD - již zítra

10. prosince 2012 v 14:47 | Oqapo

Chyba v Submachine 7

19. prosince 2010 v 22:27

Vysvětlení: Žárovka by se měla získat až po vypnutí reflektoru, já jsem však objevil, že když kliknete na páku a potom rychle na reflektor, že získáte žárovku předčasně.

Submachine 7: The Core

17. prosince 2010 v 18:20 | Oqapo


Překlady ze Submachine 7

17. prosince 2010 v 18:17 | KateSub, Oqapo
Poznámka u vstupu

poznámka pro mě:

12.12.06

možné body vstupu selhaly

zkontroluj 291

mám z něj dobrý pocit

Lizin vzkaz

Zdravím,

Jmenuji se Liz

Vítej do mého chrámu řešení

Je zde velká pravděpodobnost, že jsi zde zabloudil po té, co tě testoval Murtaugh. Pokud je to tak, omlouvám se že jsem tě nemohla dostat před ním. Muselo být těžké dostat se přes všechny jeho pasti, testy a úkoly, které bylo třeba splnit. Nicméně už se neboj. Pokud mě nebudeš moci najít v zahradě, budu ve své laboratoři a brzy se k tobě připojím.

Prosím, buď trpělivý a počkej a
nesahej na žádný pokus.

Díky.

L.

Poznámka o zahradě

Jak to asi mohli vědět?

Jak mohli napodobit strukturu Sub-netu přesně jen s jednoduchými plány zahrady?

Je to naprosto nepochopitelné.

L.

Kolaps

Když už se věci začali hroutit, proč zůstali ty nejdůležitější kousky a dílky?

Prostě zůstali na místě.

A proč zrovna tyhle?

L.

Sociopat

Proč tenhle sociopat mluví jenom s Elizabeth?

Portál

Teď už víš, jak pracují Murtaughovi karma portály. Právě jsi jeden použil. V podstatě tě můžou dostat skrze různé dimenze.

Nicméně tyhle v jádru mají… krátký dosah. Byly první, které kdy otevřel. Pokus. Dětské krůčky, pokud chceš.

Když už jsi jeden použil, už je prosím nepoužívej. Rozbíjejí strukturu téhle dimense. Murtaugh tenhle fakt zanedbal a … jen se podívej kolem, kde jsme skončili.

L

Umístění

Vím že je docela ironické umístit mou laboratoř sem, do ruin Zimního paláce. Král vždycky chtěl, aby se tohle místo stalo bezpečným nebem pro lidi vědy.

Jsem zde, můj králi.

L

Smyčka

Pokud je Sub-net vesmír, Smyčka je černá díra.

Stránka z knihy

Ve čtvrté dynastii v době vrcholu jejího kulturního a technického rozvoje mohl člověk poprvé vytvořit vlastní Submachine. To bylo začátkem 20. století, které je dnes považováno za datum narození vnějšího okraje. Tyhle první struktury byly pouze kopiemi opravdových struktur, ale časem narostli do něčeho úplně samostatného. Pokusy zmapovat nová území selhali a nechali divočinu Submachine na pokoji.

Plán

Konečně bylo vidět velké schéma skrze vrstvy hlavních sedmi dimenzí. Právě teď, díky korozím, kolapsu a spontánnímu růstu vnějšího okraje je plán téměř neuskutečnitelný. My lidé jsme opuštěni ve vnějším okraji a vnější okraj odpověděl naším opuštěním. Nenásleduje nic jiného než rozklad. Plán je ztracen.

Důvod

Není se čemu divit, že chtěli pohřbít celý tenhle Maják s ním stále uvnitř. Počet obětí kolapsu nepřijatelně narůstal.

Murtaughův dopis

Ahoj Elizabeth.

Ani v mém nejzvláštnějším snu by mě nenadalo, že budu schopný vytvořit nové mezidimenzionální cesty na neprozkoumaná místa. Můj nový experiment mě dostal přímo pod Maják rovnou do těch legendárních ruin.

Odedneška mě můžeš nazývat objevitelem. A to jsem jen použil Drahokam moudrosti který jsem nedávno našel. Jen se zamysli, co by bylo možné, kdybych využil samotný Maják a plnou sílu jeho světla.

Uvažuji, že se do 32 dnů přestěhuju někam jinam.

Postaráš se prosím o Einsteina?

Tvůj

M

Lizin dopis

Drahý Murtaughu,

Chápu tvé přání vybudovat další karma portál v Majáku. Naléhám na tebe, abys to nedělal.
Pokud opustíš jádro, nikdo neví, kde skončíš. Vnější okraj je nekonečný. Nikdo neví, jaké mutace Submachine tam vyrostli.

Postarám se o Einsteina, ale pamatuj: "Jak jednou projdeš tím portálem, nemůžeš se vrátit. Jádro pro tebe bude navždy ztraceno".

Muž

Jednou zde byl muž, který řekl, že ví, co se stalo po Murtaughově odchodu. Pak nás ten muž také opustil.

Objasnění

Konečně rozumím, jak mohli napodobit strukturu Sub-netu zahradou.

Nemuseli to napodobovat. Už žili uvnitř Sub-netu.

L

Následování

Slyším, jak Murtaugh ničí obranné systémy mé lodi. Je nejvyšší čas abych opustila tuhle dimensi.


Omlouvám se, že už na tebe nemůžu čekat, ale bojím se, že s umístěním dalšího karma portálu se tato dimenze úplně zhroutí.

Vím co chce dělat. Vím proč přišel zpátky do jádra. Jde po těch, kteří ho zaživa pohřbili v Majáku. Musím je varovat. Musím se dostat do páté vrstvy. Přála bych si, abys mohl jít za mnou, ale už mi zbývá jenom jeden záchranný balíček.

Omlouvám se

Elizabeth

Návod na Submachine 7

16. prosince 2010 v 15:10 | Oqapo
Běžte doprava seberte tyč. Potom znovu doprava zhoďte malé laťky a seberte kámen. Běžte ještě doprava, pod stolem je karta, seberte ji. Běžte zpět k teleportu a běžte doleva. Kartu vložte do stroje a zmáčkněte páku, a z reflektoru seberte žárovku. Běžte doleva, klikněte na bílí kámen na sloupu, a potom použíjte tyč na zničení reflektoru. Běžte doleva seberte ventil, běžte 2x doleva.

Seberte obří paličku. Běžte doleva, seberte klíč. Znovu běžte doleva a seberte z květináče červený kámen. Běžte 2x doleva tam paličkou bouchněte do gongu. Běžte doleva, tam za květináčem seberte první secret, znovu doleva až k soše, té seberte bílý kámen z dlaní. Teď běžte 14x doprava. Pomocí klíče odemkněte krabičku a zní seberte krystal energie. Nyní běžte 11x doleva. Kámen energie dejte do díry ve kamených futrách. A klikněte na kamenný pult. Do kamenného pultu dejte všechny tři kameny které jste vzali a sestavte je tam podle řešení které vidíte vlevo (bílý nahorů, červený doleva, modrý doprava). Potom dejte doprostřed pultu ventil a otočte jim. Tím pádem se ve futrách objeví světlo, tak se přez dně můžete teleportovat.

Nyní jsme se dostali do jižní zahrady. Běžte doleva až narazíte na řadu teleportovacích futer, použíte to jediné které svítí. Tam někde na zemi je klíč, seberte ho a běžte zpátky k prvním futrám. Běžte doprava a vstupte do budovy. Tam běžte 2x doprava a klikněte na kolečko na popraskané zdi které se tam objeví po najetí kurzorem (tj. dírový teleport, ten vás teleportuje na druhé místo). Takže teď běžte doleva a po schodech nahorů. Běžte doprava, odemkněte dveře. Klikněte na stroj s páčkama a nastavte aby všechny páčky byly dole. Běžte před tuto místnost a v prasklině ve zdi seberte další secret minci. Běžte 2x doleva a teleportujte se pomocí teleportovací díry. Tam seberte kamennou krychli. Běžte zpět před budovu a jděte cestou za ní. Běžte dolů a doleva, tam seberte kamenný trojúhelník. Nyní běžte zpátky k mnoha futrových teleportů.

Běžte do prvních futer od prava. Je tam velký strom, jděte blíž k němu a seberte kamenný kruh. Běžte zpět k mnoha teleportům. Jděte do druhých futer od leva. Jděte po vzášejících se kachlích 2x rovně, doleva, tam otočte ventilem. Teď běžte na pravou stranu. Jděte po schodech nahorů stiskněte na páku a běžte zpět dolů. Dole by se vám měl objevit žebřík, vylezte po něm. Teleportujte se futry, běžte doprava a teleportujte se dírovým teleportem. Klikněte na prasklinu hned vedle dírového teleportu a seberte další secret.

Běžte zpátky k budově. Vstupte. Běžte 4x doprava. Nastavte tam kamenné útvary tak jako zde na levém obrázku (trojúhelník řádek 1 sloupec 2, kruh 2x9, čtverec 3x4). Zvedne se zeď a vy můžete pokračovat dál. Běžte 2x doprava. Vstupte do místnosti tam seberte oranžovou tyč ", a opusťte místnost. Běžte 3x doprava a vstupte do další místnosti. Klikněte vedle kamene vzadu a seberte minci, potom běžte po žebříku nahorů. Na stropě je dírový teleport, teleportujte se. Nalevo je "solenoid" seberte ho. Běžte zpátky před sochy. A běžte do prava až narazíte na klíč, ten seberte. Teď běžte 4x doleva a vstupte do místnosti. Běžte po žebříku nahorů, pomocí klíče otevřete truhlu seberte druhý "solenoid" a běžte k sochám a 3x doprava a vstupte do místnosti. Běžte po žebříku nahorů a tam dejte ty dva solenoidy a oranžovou tyč. Běžte zpátky k sochám a 2x doleva, přibližte si stůl. Tam nastavte znaky podle dolním obrázku který vidíte zde.
Potom otočte trojúhelníkovým tlačítkem a běžte před budovu. Jděte zase za budovu. Jděte dolů a doprava. Tam vstupte do přesovacího zařízení. Klikněte na páku, a pak vystupte. Klikněte na páčku vedle zařízení a běžte doprava. Tam klikněte na páku vedle trubek. Teď by se vám měl prodloužit platform, takže můžete jít po žebříku nahorů. Běžte 2x doprava. Klikněte na páku - tím jako na začátku hry zhasnete světlo. Běžte doprava a nahorů, tam se teleportujte teleportovací dírou. Běžte doprava, pod stolem je poslední secret seberte ho. Běžte 2x doleva. Klikněte n apáku běžte ještě jednou doleva, klikněte na zelené kruhy a běžte napadnout jádro systému. Teď potřebujete plán, ale ten až v Submachine 8. Takže KONEC HRY.

Videonávod:

Submachine 7: Recenze

16. prosince 2010 v 14:50

Grafika 5/5 Bodů

Grafika zase dostala vylepšení, a myslím že Submachine 7 je na velmi dobré grafické úrovni. Je tam krásně vidět různé záření, ať se to týká teleportovacích futer nebo svítících rostlin. V kufru s Energy gemem je třeba 3D nádech, zkrátka krafika hodnotím 5/5 bodů.

Hratelnost 4,5/5 Bodů

Hratelnost je ze vším všudy stejná, akorát ty chyby ve spracování ubrali 0,5 bodů.

Nápad 4/5 Bodů

Nápaditost byla velmi dobrá, jsou tam nějaké zajímavé věci jako jsou futra portály a karma portály. Ten jeden bod strhávám za pár nápadů převzatých z Tronu a Avataru a ještě za krátkou a lehkou hru (ta však může přilákat sub-amatéry), to by chtělo tužku, papír a nějaký ty náčrtky a návrhy. Jaky dobrý nápad taky oceňuju nečekaný zdroj energie systému - tedy rostliny.

Příběh a hra jako taková 4,5/5 Bodů

Tak celkem jsem ze začátku byl zklamaný, myslel jsem že tam budou stroje a tak. I v prvních screenshootech byli zobrazeny, to velké překvapení však odhalilo NitroGames když ilegálně publikovalo několik screenshootů, stejně je vidělo jen pár lidí. Ale určitě je to hodně krát lepší, než předchozí vysušený díl, prostě submachine 7 se mi zalíbilo a má tu šťávu, ale mohla by být o trochu meně kyselejší. Taky oceňuju úspěšnout u sub-amatérů a lidí nehrajících submachine, kteří si tohle submachine zamilují. Příběh je také dobrý, a myslím že submachine 7 jde k lepšímu.

Doufám že Submachine 8: the Plan bude delší, těžší, ale stále tak zajímavé a lákavé i pro ostatní. Celkové hodnocení 4,6/5.

Submachine 7: The Core

16. prosince 2010 v 13:11
9

Bohužel nemohl jsem simulovat. Tak článek má 4 hodiny spoždění. Je to zajímavý submachine. Je i místnost Řecko známou ze SNEE. A pokud vám vadily strašidelné zvuky v předchozích dílech, tak se nebojte že tento díl je také shromažďuje, nikoliv jsou tu krásné ambience. Jak jste mohli teda vyčíst v listu od Liz v SNEE, tak Murtaugh přijíždí do Řecka aby to tam zničil. Ano, zničí to tam a dá tam stroje atp. V tomto díle vás spíše provází Liz než Murtaugh. A je to hodně sci-fi než minulé submachine, třeba teleportace futrami pomocí energy gemů, nebo létající laserové kachle nad roklí, nebo také svítící květiny. Prostě originální futuristické nápady. Je tam i celkem hodně předmětů ze staré školy.

Submachine 7, už zítra??!!

15. prosince 2010 v 18:03
8
Podle to ho co napsal Mateusz k popisu této fotky, naznačuje že Submachine 7 bude zítra! Napsal: "Zrušte všechny své zítřejší schůzky (1+6=7)".

První jsem nechápal co tím myslí, ikdyž vím kolik je 1+6, chodil jsem do prváku. Ale koukněte se na kalendář, a řekněte si kolikátého je Zítra!!!

Zítra máme dobrej rozvrh, takže to bude dobrej, den a dnes počítač přesouvám do svýho pokoje, takže jsou tady dvě možnosti ;) za A počítač si blbě zapojím a nepojede mi internet, nebo za B počítač dobře zapojím a upozorním vás na to.

Jinak mě tu uvidíte až na nový rok. Dělám si srandu, pokud ho blbě zapojím tak sprintuju ke strejcovi na internet který bydlí o 3 bloky dál :-P.

Submachine 7! Server not found!!!

13. prosince 2010 v 22:13
6
Kurňa! Pane Skutník děláte nám to zajímavý. Subportal ale odhalí vše! Jdu na google obrázky a zadám si "submachine 7", jen tak jsem se chtěl ohlédnout za popularitou našeho česko moravsko slezsko slovenského blogu který tvoří všichni návštěvníci a hlavně komentátoři. Ale je tady záhada, je to něco jako bermudský trojúhelník ale neni to UVB-76. Týká se to Submachine 7 a je to velmi zajímavé.

Několik webových stránek jako je například qigames.com nebo nitrogames.com zveřejnilo screenshooty submachine 7 které se neměli dostat na světlo světa, nebo ano? Už dřívě mě na to upozornil náš zahraniční návštěvník a komentátor Gemini2 který mi dal odkaz právě na Nitro Games, říkal že tam jsou nějaký nový screenshooty. Jdu tam a Server Not Found! Myslel jsem že to byl žert. Až dnes!

Jak jsem říkal šel jsem na google a tam stál prostřednictvím qigames.com screenshoot který vidíte nahoře! Celá stránka z informacemi o Submachine 7 byla smazána! Ale Google se ukládá fotky, nenadarmo se říká "Dobrý strýček Google".

Na obrázku se mi zdá že tam vidím něco podobného jako Widsom Gem. To vysvětluje novou hodnost na Pastel Fórum která se nazývá Core Gem. Pokud máte nějaký program kterým by se to dalo kvalitně zvětšit a přiblížit kvalitně obrázek tak mi výsledek pošlete na můj známej email.

Nechci vás děsit je to pouhá doměnka, může také jít o planý poplach. Ale něco tu smrdí. Další možné informace přidám zde.
 
 

Reklama