Submachine Universe

Poslední flashový update Submachine Universe aneb proč to muselo skončit

27. ledna 2018 v 23:35 | Oqapo

Ano, Mateusz vydal další článek ohledně Submachine Universe a tak opět roztáčí hvězdná kola. Rozhodl jsem se, že to nebudu doslovně překládat jako minulé otázky a odpovědi a že ušetřím čas Vám i sobě a udělám takový překladový výtah. Shrutí zkrátka. Mateusz hned ze začátku slíbil, že tohle je už opravdu poslední článek o Submachine z éry flashe, příště se prý budeme bavit už jen o novém Submachine, vytvořeném v game makeru (Submachine Legacy detekováno) a distribuovaném na Steamu. Doufám v to v horizontu dvou až tří let.

Návod na Submachine Universe

22. prosince 2017 v 15:30 | Oqapo

Tento návod neobsahuje zjišťování kódů k jednotlivým lokacím a jejich objevování, jelikož by musel být moc komplexní. K tomuto účelu použijte seznam lokací, podlokací nebo rejstřík. Tento návod slouží pouze k rychlému dokončení hry a proto Vám mohou zůstat některé předměty nevyužité.

000
Seberte notes (notebook) pro poznámky. Jděte doleva, tlačítkem otevřete dveře, vlezte dovnitř, pak doprava. Shoďte mýdlo (soap) z umyvadla a pak jej seberte. Běžte doleva a dolů, prostřední páčku dejte nahoru. Vraťte se nahoru, jděte ven, dolů a doprava k portálu, přesuňte se do lokace 010.

010
Běžte doleva od portálu, seberte všechny tři drahokami (wisdom gem) zde zdi. Pak běžte doprava od portálu, odsuňte barel a seberte krychlovou kamennou zátěž (weight stone). Vraťte se k portálu a přesuňte se do lokace 001.

001
Běžte doleva, zazvoňte zvonem a běžte pětkrát doprava, otevřete dveře, jděte dovnitř, oddělejte poklop a vlezete do potrubí, běžte dolů a do karma portálu.

Nové lokace - Prosinec 2017

20. prosince 2017 v 22:30 | Oqapo


Je tu již slibovaná předvánoční aktualizace Universa. A je to docela lahůdka pro fajnšmekry, kteří se rádi probírají horou místností, protože tento update krom nových místností přidává především znatelné inovace v místnostech, které se v Universu válí už nějakou dobu. Tedy nic pro mě, zrovna v období, kdy moc času nemám jsem v tom utopil několik hodin právě toho drahoceného času. Původně jsem chtěl jen znovu načíst mou rozheranou hru z minula, abych si čas ušetřil, jenže došlo k nějaké chybě a hra brala věci, které jsem měl již otevřené, za zavřené, například dveře, takže jsem musel hru začít nanovo. Upozorňuju na spoilery uvnitř článku.

Seznam místností Universe, podlokace

7. listopadu 2017 v 16:45 | Oqapo
Karmické podlokace

Nové lokace - Listopad 2017

6. listopadu 2017 v 22:00 | Oqapo


Asi Vás poněkud vyděsil článek, který jsem publikoval hned po tomto. Ano, lokací je už tolik, že mi skvělá a úžasná služba Blog.cz nedovolí článek zvětšit nad 40 tisíc znaků. Nastal tedy podobný problém jako u herny, musel jsem tedy seznam lokací rozdělit do dvou článku, ač nerad. Je to nepraktické, vím to. Ale hlavním tématem tohoto článku by měl být nový update Universa. Rozeberu jednotlivé lokace v článku, tak abyste se vyhnuli spoilerům. Možná Vám tento update přijde nedodělaný, že zde spoustu věcí chybí. A ano, je to tak, je to pouze jakási část něčeho. Mateusz plánuje tyto věci "svázat do sebe" posledním letošním updatem, který vyjde v prosinci.

Poznámka bokem:
Nyní jsem zjistil, že Blog.cz je i typografickým peklem, nejen že není možnost, jak tu udělat normální odstavec, ale taky mi automaticky upravuje české uvozovky nahoře a dole na uvozovky jen nahoře.

Nové lokace - Září 2017

3. října 2017 v 21:00 | Oqapo


Ano, je to tak. Máme říjen a já tady představuji nové lokace za září 2017, protože Mateusz jaksi nedal vědět o sobě a o tom, že vydal nový update Submachine Universe (už 19. září), které teď nese číslovku 4.5.2. Nedal sice vědět o Universe, ale nastínil, že pracuje na oné menší point'n'click hře, kterou slíbil na začátku roku, s pravidelnými nedělními livestreamy ale nějak skončil a dnes jsem zjistil, že si dokonce zrušil účet na Twitchi. Jelikož nechci, aby články o nových aktualizacích byly strohé jako doteď, připíšu několik základních informací dovnitř článku, abyste se případně vyhnuli spoilerům. Taky bych chtěl poděkovat člověku v komentářích, který se podepsal s, za upozornění na novou aktualizaci.

Nové lokace - Červen 2017

11. června 2017 v 1:30 | Oqapo


Jelikož se Mateuszovi dostalo za poslední tři měsíce dostatek peněz na to, aby udělal další měsíční updaty Submachine Universe, tak tu máme nové tři lokace za uplynulé tři měsíce. Konečně dojde k využitím některých dosud nevyužitých itemů, které nebudu specifikovat, a narazíme na nový typ portálu, z návrhu fanouška, který Mateusz kreslil na jednom ze svých streamů (rychlomalba). Pokud Vás nebaví pracně hledat nové místnosti, můžete se podívat do seznamu nebo mi pomoct s doplněním informací právě do seznamu místností.

Nové lokace - Únor 2017

10. února 2017 v 0:10 | Oqapo


Omlouvám se za zpoždění článku o nové aktualizaci, ale aktuálně se to má tak, že nestíhám skoro nic. Netrvalo dlouho od vydání HD verze Universu a už tady máme další nové lokace. Mateusz takto chce přidávat každý měsíc, pokud jeho měsíční příjem z Patreonu bude vyšší než 1000$.

Sám úplně nevím, co zatím čekat a tak jdu prozkoumávat subnet, každopádně vám můžu na začátek prozradit, že vstupní lokace prošla proměnou (viz obrázek) a přibylo pár dalších nepoužitelných itemů, třeba mýdlo. Prakticky všechny nové lokace jsou Mateuszovy překresy fanartů od youtubera Jatska, který se na svém kanále zabývá především právě Submachine.

Mateusz totiž Submachine Universe hrál na dvou svých posledních streamech, sám a od začátku a to nejzajímavější bylo, že jeho streamy obsahovaly nově i jeho mluvený komentář se zajímavým akcentem angličtiny. Tak jsme se dostali i do situace, že Mateusz na streamu imitoval Donalda Trumpa, i když to znělo spíš jako ruský mafián. Mateusz v tomto typu streamů chce pokračovat, ovšem ne v každém streamu, přece jenom o malby štětcem toho moc nenapovídáte.

Také přestaly na youtube vycházet rychlomalby (speed painting), což má za následek čistější hlavní stránku zde na blogu :D.

Submachine Universe HD

26. ledna 2017 v 17:20 | Oqapo

Nové lokace - Červen 2015

17. června 2015 v 20:00 | Oqapo

Dnes byly do Universe vypuštěny nové lokace. Narazil jsem sice zatím jen na jednu, ale vypadá úžasně. Proto můžete mi pomoct doplnit Seznam lokací Universe.
 
 

Reklama


Rubriky