Where is...?

Where is 2018?

31. prosince 2017 v 16:40 | Oqapo


Mateusz dneska asi jako každý rok dělal Where is na poslední chvíli, protože vydání přišlo o něco později, než bývá běžně zvykem. A od loňské hry to není nějak extra odlišné, asi mu zase přijde hromada reklamací, že si na tom má dát víc práce. Hlavní roli zde má opět malý Santa, kterému před domem straší davy lidí, aby už konečně našel nový rok. No a pak se rozjíždí klasická plošinovka asi o pěti úrovních, máte to za chvíli hotové.

Hlavně teď očekávajte Silvestrovský speciál na kterém jsem si letos dal obzvlášť záležet a bude stát za to!

Where is 2017?

31. prosince 2016 v 14:00 | Oqapo


Where is 2017 je snad prvním dílem, který navazuje na díl předchozí. Prožijeme si jistý flashback jak jsme objevili rok 2016, malý Santa k němu byl už od začátku skeptický a teď ho musí brutálně zavraždit vrhem sněhových koulí. Pokud se Vám to zdá jako aprílovský vtip tak uvažujete asi správně, ale není tomu tak. Tato platformovka má jen tři místnosti, první ve které vám 2016 ulítne, druhá kde ho zavraždíte a třetí kde naleznete oběť pro příští rok. Tato hra je tak trochu zdvižený prostředníček. Tyto malé hry by fungovali na flashi, HTML5 nebo jakékoliv jiné internetové platformě, ale prostě ne jako regulerní hra ke stažení, doufejme, že po "Gone Wrong" roku 2016 Mateusze Skutníka přijde něco lepšího než jen krátké cvičení z Game Makeru, protože to už je frustrující.

Návod na Kde je rok 2016?

30. prosince 2015 v 15:45 | Oqapo

Pohybováním ručičkou na hodinách nalevo se dostáváte do dalších a dalších lokací.

Rozbitý žací stroj
Páčka #1: Napravo za sedadlem, v hodně zarostlé části stroje
Páčka #2: Na lopatce, která je na pravé straně trupu stroje
Páčka #3: Na "žebrech" trupu stroje nalevo.
Výstup: Na sedadle stroje, potřebuje tři páčky

Hydrant
Páčka #1: Na horním poklopu hydrantu
Páčka #2: Na uzávěru nalevo pod horním poklopem hydrantu
Páčka #3: V kanálku za květináčem
Páčka #4: Napravo od cedule s názvem ulice, která je na stěně
Páčka #5: V kouhoutku hydrantu
Výstup: Přibližte si horní poklop hydrantu a podívejte se za hydrant, potřebuje pět páček

Transformátor
Páčka #1: Za prostředním pantem na pravých dveřích
Páčka #2: Na zámku transformátoru
Páčka #3: Schovaná v břečťanu napravo
Páčka #4: Schována v břečťanu nalevo
Páčka #5: V mezeře nalevo od transformátoru
Páčka #6: Ve větrací díře na levých dveřích
Páčka #7: Na fialových plodech stromu, úplně nalevo
Výstup: V mezeře nalevo od transformátoru, když si přiblížíte kameny v pozadí, potřebuje sedm páček

Kříž
Páčka #1: Na keramickém domku pod křížem
Páčka #2: Na levém ramenu kříže
Páčka #3: Na "komínku" žacího stroje
Páčka #4: V levé části žacího stroje
Páčka #5: V levé části žacího stroje, na pružině
Páčka #6: V levé části žacího stroje, koukněte se za "lopatku"
Páčka #7: Na kole žacího stroje
Páčka #8: Na háku žacího stroje, hned vedle kola
Páčka #9: V prostřední části žacího stroje, kde se napojuje na "lopatku"
Výstup: V pravé části žacího stroje, potřebuje devět páček

Pokud máte všechny čtyři kontrolky nad dveřmi zelené, splnili jste nalezení páček ve všech lokacích a můžete zatáhnout za páčku, napravo od nich. To je konec celé hry.

Kde je rok 2016?

30. prosince 2015 v 14:35 | Oqapo


Letošní díl série "Kde je rok?", nepatří asi mezi nejdelší, jde v podstatě jen o hledání páček na fotografií ve čtyřech lokacích Montaigutu-le-Blanc a otevření brány pro nový rok 2016. Ale co čekat, když nedávno vyšlo Submachine 10 a já ještě třeba nemám hotový písemný návod :D.

Where is 2016?

30. prosince 2015 v 14:20 | Oqapo

Where is 2014?

12. prosince 2015 v 23:09 | Oqapo

Where is 2009?

12. prosince 2015 v 23:00 | Oqapo

Návod na Kde je rok 2015?

1. ledna 2015 v 18:05 | Crsod

Koryto
Přibližte si kohoutek, je na něm napsáno 022, to si zapamatujte, potom si přibližte místo odkud kohoutek vychází, je tam první páčka, zmáčkněte jí. Nyní si přibližte výklenek nalevo, seberte kalendář a koukněte se do pravého rohu výklenku, je tam první zub, ten seberte. Vraťte se a přibližte si okapy v jednom je měsíc leden. Otevřete si kalendář a přemístěte se do ledna.

Leden
Přibližte si pravou lavičku pod přístřeškem. Seberte měsíc únor a přibližte si nohu lavičky. Je vedle ní druhý zub. Vraťte se a podívejte se doprava. Je tu rozcestník, z něj seberte písmeno O. Přesuňte se do února.

Únor
Podívejte se nalevo, seberte první jazyk. Vraťte se a přibližte si vymletou část pláže dole. Podívejte se do otvoru nalevo, je tam měsíc březen, potom se podívejte i v pravo, je tam druhá páčka. Přesuňte se do března.

Březen
Koukněte se do bílého kbelíku, je tam duben, seberte ho. Vraťte se a přibližte si rukojeť lopaty za kbelíkem, je tam třetí páčka, stiskněte ji. Vraťte se, přibližte si krajíce chleba, v jednom krajíci je díra, přibližte si jí. Je tu třetí zub. Přesuňte se do dubna

Duben
Přibližte si muffiny, seberte druhý jazyk. Vraťte se, přibližte si figurky v ošatce úplně nalevo, klikněte kousek nalevo od hlavy králíka, je tu písmeno P, seberte ho. Vraťte se a přibližte si ošatku s kraslicemi, přibližte si kraslici s panem Blakim, je na ní květen, seberte jej a přesuňte se.

Květen
Přibližte si levou část parapetu, je tam červen, seberte jej a přesuňte se.

Červen
Koukněte se na vodu dole. Přibližte si vodní vlny a na jedné vlně se nachází čtvrtý zub, vraťte se nahoru. Přibližte si ozubené kolo, nejprve úplně nalevo, měla by tam být čtvrtá páčka, nyní si přibližte zuby ozubeného kola nalevo, je na nich třetí jazyk a pak si přibližte malé ozubené kolo schované za tím velkým, měl by tam ležet červenec, seberte ho a přesuňte se.

Červenec
Přibližte si dvě velké vázy nalevo, vedle nich jsou dvě želvy, přibližte si je. Na levou želvu zadejte kód z kohoutku u koryta (022), získáte první symbol slunce. Vraťte se, přibližte si vázu napravo od schodů, koukněte se do ní, je tam pátá páčka, stiskněte jí. Vraťte se, přibližte si čtyři vázy nahoře, koukněte se do druhé z leva, je tam dřevěná koule. Nyní si přibližte helmu ve výklenku, nadzvedněte jí, je tam srpen, přesuňte se do něj.

Srpen
Přibližte si budovu a poté její dolní okno. Ve škvíře napravo dole je září, seberte jej. Poté si přibližte dveře budovy. Nyní si přibližte ceduli na dveří a zní seberte písmeno A. Koukněte se do dír ve dveřích, v jedné je šestá páčka. Pak prohledejte nepořádek před dveřmi, někde v něm se nachází druhý symbol slunce. Nyní se přesuňte zpátky ke korytu.

Koryto, podruhé
Přibližte si červenou ceduli, dejte do ní písmena P, A, O, měla by se vám otevřít díra s třetím symbolem slunce. Nyní se přesuňte do září.

Září
Přibližte si zadní ploutev kosatky. Je na ní říjen, seberte jej. Vraťte se a přibližte si rozbitou kotvu nalevo. Podívejte se na její konec, je tam sedmá páčka, stiskněte jí. Za kotvou jsou kameny a za nimi by měl být čtvrtý symbol slunce, seberte jej. Nyní se podíváme do října.

Říjen
Přibližte si vikýř napravo. Je na něm listopad, seberte jej a vraťte se. Přibližte si okap, je v něm čtvrtý jazyk. Vraťte se, přibližte si kmen stromu, je u něj pátý jazyk. Poté se podívejte na část střechy nalevo (nad dveřmi), je tam pátý zub. Přesuňte se do listopadu.

Listopad
Přibližte si schody okolo sochy, leží tam prosinec, seberte jej. Poté se podívejte na žábu úplně nalevo, je u ní šestý zub. Pak se přesuňte do prosince.

Prosinec
Koukněte se nalevo. Přibližte si malá vrátka nalevo, je u nich holub a napravo od něj je kámen, koukněte se pod něj, je tam sedmý zub. Oddalte si pohled, aby jste viděli dveře. Koukněte se za sochu s ženským obličejem napravo. Je tu v plechovce šestý jazyk. Potom se podívejte mezi kameny za sochou, je tam někde další plechovka se sedmým jazykem. Nyní se koukněte na kameny nalevo a mezi nimi by měla být osmá páčka. Vraťte se úplně na začátek, přibližte si dělení mezi obouma vchody, je na něm hlava draka, v jeho ústech se nachází kamená koule, seberte jí. Vraťte se opět na začátek a přibližte si dveře napravo, jsou kolem něj dvě děla, v obouch jsou koule seberte je (sněhová koule a kamenná koule). Poté se podívejte pod schody, je tam pátý symbol slunce, seberte jej. Potom se vraťte a přibližte si zábradlí napravo, je na něm devátá páčka, stiskněte ji. Nyní se vraťte do května.

Květen, podruhé
Přibližte si pravou stranu parapetu, je tam trpaslík, který hledá svou sbírku. Dejte mu tam všechny koule co jste našli (dřevěná, sněhová, dělová, kamenná). Pak se vraťte na začátek a přibližte si tác dole, je na něm šestý symbol slunce, který vám trpaslík dal. Přesuňte se do července.

Červenec, podruhé
Opět si přibližte helmu a koukněte se nad ní. Je tam místo pro symboly slunce, dejte tam všech šest, co jste našli a otevře se vám první klíč. Nyní se přesuňte do srpna.

Srpen, podruhé
Koukněte se za pravý bok domu. Přibližte si nepořádek, který tam je, a někde v něm leží roztrhané provazy a vedle nich je osmý jazyk. To si poté oddalte a přibližte si zastavěné okno napravo, v otvoru napravo nahoře je desátá a poslední páčka. Opět si záběr oddalte, otevřel se vám druhý klíč, ten seberte a přesuňte se do září.

Září, podruhé
Kosatka ztratila zuby a tak se jí koukněte do úst a doplňte všech sedm zubů, které jste nasbírali. Pak se jí koukněte pod dolní ploutev a měli by jste tam najít třetí klíč. Přesuňte se do listopadu.

Listopad, podruhé
Všem žábám kolem sochy doplňte jazyky, je jich osm. Poté se koukněte soše do batohu, do mošny, jak chcete, naleznete tam čtvrtý klíč.

Prosinec, podruhé
Přibližte si zámky na dveřích napravo a tam použijte všechny klíče, které jste nasbírali. Dveře se otevřou a vy naleznete nový rok 2015.

Kde je rok 2015?

31. prosince 2014 v 15:00 | Crsod

Tento rok se Mateusz rozhodl jít ve šlépějích dílu 2013, který trochu zkombinoval s dílem 2011. Opět hra z fotek, kde musíte hledat různé předměty a ani ne moc logicky je kombinovat. V tomto dílu se cestuje rokem, každým měsícem, Mateusz na něm totiž pracoval v průběhu celého roku.

Where is 2015?

31. prosince 2014 v 14:55 | Crsod

 
 

Reklama